ČETIRI U NIZU

Slavlje Cityja nad Blackburnom, rekord Mancinija

Reuters

Nogometaši Manchester Cityja i dalje djeluju rezultatski impresivno pod vodstvom menadžera Roberta Mancinija. Talijan je u ponedjeljak postao prvi strateg u povijesti tog kluba koji je startao četirima uzastopnim pobjedama.

Nakon što je bez primljenog pogotka njegova momčad svladala Stoke City (2-0) i Wolverhampton (3-0) u prvenstvu, te Middlesbrough (1-0) u FA Cupu, do četvrte uzastopne pobjede pod Mancinijevim vodstvom i pete produži li se taj niz na susret sa Sunderlandom (4-3), stigli su "građani" svladavši na svom stadionu Blackburn 4-1.

Priču je započeo i završio Carlos Tevez, najbolji igrač prosinca u Premiershipu, a da je u sjajnoj formi potvrdio je s tri pogotka Blackburnu u susretu 21. kola engleskog nogometnog prvenstva.

Prvi je puta zabio već u šestoj minuti iz blizine nakon kornera, potom je u 49. povisio na 3-0 krasnim udarcem iz daljine, da bi priču zaokružio u drugoj minuti sudačke nadoknade svojim trećim pogotkom, a dvanaestim u prevesntvu, također dalekometnim udarcem na asistenciju Robinha.

Drugi pogodak na utakmici potpisao je Micah Richards do kojeg je lopta došla odbivši se od desne stative nakon udarca Benjanija. Jedini pogodak za gostujuću momčad koja već šest utakmica ne zna za pobjedu na gostovanjima postigao je Morten-Gamst Pedersen u 71. minuti utakmice.

Nikola Kalinić igrao je drugo poluvrijeme za poraženi sastav, a najbliži pogotku bio je u 56. minuti kada je pokušao zabiti glavom. Lopta je preletjela vratnicu.

Dodajmo da je pobjedom City preskočio Tottenham na četvrtom mjestu ljestvice.