SVI HRVATI ZAJEDNO

Tottenham remizirao protiv Hull Cityja

jjj
Hull City's Irish midfielder Stephen Hunt (R) and Tottenham Hotspurs' English player Tom Huddlestone (2nd R) argue during the English Premier League football match between Tottenham Hotspur and Hull City at White Hart Lane, north London, England on January 16, 2010. AFP PHOTO/Ian KingtonFOR EDITORIAL USE ONLY Additional licence required for any commercial/promotional use or use on TV or internet (except identical online version of newspaper) of Premier League/Football League photos. Tel DataCo +44 207 2981656. Do not alter/modify photo.

Nije bila sretna 500. premierligaška utakmica treneru Tottenhamovih nogometaša Harryju Redknappu. Njegovi puleni na White Hart Laneu nisu uspjeli pobijedili pretposljednji Hull City (0-0).

U subotnjem dvoboju 22. kola Premiershipa Tottenham i Hull odigrali su bez golova. Domaći jesu dominirali, gostujući je vratar Boaz Myhill obranio nekoliko teških udaraca, no i gosti su opasno prijetili iz kontranapada. Statistika svejedno kaže da su prema Myhillu Londončani uputili 30 udaraca, od čega 11 u okvir gola, dok su gosti pucali devet puta, ali nijednom u okvir. Tottenham je loptu u posjedu imao 63% vremena.

Prvi put od prve do zadnje minute jednu su utakmicu za Tottenham odigrala sva trojica Hrvata: Vedran Ćorluka, Luka Modrić i Niko Kranjčar. Najbliže je pogotku bio Modrić nakon lijepog udarca vanjskim dijelom stopala u 54. minuti. Myhill je jedva obranio.

Vodeći Chelsea pokazao se najuverljivijim ove sezone baš sada kad u kadru nema veliki dio igrača ( Drogba, Kalou, Essien, Mikel) koji su otišli na Kup nacija. Na Stamford Bridgeu teško je stradao Sunderland izgubivši 7-2. Darren Bent drugi je gol za goste zabio u sudačkoj nadoknadi.

Ove su godine 5-0 igrači Carla Ancelottija 24. listopada pobijedili Blackburn, također u Londonu. Najuvjerljivija je ovo pobjeda Chelseaja od trijumfa nad Manchester Cityjem u Londonu 27. listopada 2007. godine, kada je sastav Avrama Granta pred svojom publikom slavio 6-0.

Po dva su gola Sunderlandu zabili Frank Lampard i Nicolas Anelka. Lampard je došao do brojke osam, a Anelka do sedmoga ovosezonskog prvenstvenog gola.

Vodstvo na ljestvici najboljih strijelaca ponovno je preuzeo Wayne Rooney, koji je zabio drugi gol u domaćoj pobjedi Manchester Uniteda nad Burnleyjem 3-0. Asistirao je prije toga za prvi gol Dimitru Berbatovu u 64. minuti, da bi u 69. zabio svoj 15. ovosezonski pogodak.

Svoj je debitantski gol za United u drugom nastupu zabio 22-godišnji Senegalac Mame Biram Diouf, napadač koji je prošlog mjeseca stigao iz norveškog Moldea.

Nogometaši Evertona na Goodisonu su pobijedili Manchester City 2-0 u 22. kolu Premier lige. Tim su porazom, prvim otkako ih vodi Roberto Mancini, gosti izgubili četvrto mjesto ljestvice od Tottenhama. Dosad je talijanski trener bio na maksimalnom učinku od četiri pobjede u četirima utakmicama, od čega trima prvenstvenim.

Liverpulski je sastav u subotu, međutim, bio daleko bolji i slavio pogodima Stevena Pienaara u 36., odnosno Louisa Sahe u 45. minuti iz 11-erca, nanijevši "građanima" tek treći ovosezonski premierligaški poraz.

Francuz je svoj 11. ovosezonski pogodak zabio nakon što je sam ishodio najstrožu kaznu u duelu s Micahom Richardsom. Pienaar je pak zabio majstorski iz slobodnog udarca u bliži kut svoj treći pogodak ove sezone. Po jedan od njih Južnoafrikanac je zabio u svakom od tri posljednja Evertonova dvoboja.

Sastav Davida Moyesa ne zna za poraz u Premiershipu već sedam kola, točnije od 29. studenog prošle godine, kada ih je na Goodisonu pobijedio gradski rival Liverpool. Otad su Moyesovi nogometaši upisali pet remija i dvije pobjede.

Premiership, 22. kolo:

Tottenham – Hull City 0-0

Chelsea – Sunderland 7-2 (Anelka 8, 65, Malouda 17, A. Cole 22, Lampard 34, 90, Ballack 52 / Zenden 56, Bent 90)

Wolverhampton – Wigan Athletic 0-2 (McCarthy 60, N'Zogbia 73)

Manchester United – Burnley 3-0 (Berbatov 64, Rooney 69, Diouf 90)

Stoke City – Liverpool 1-1 (Huth 90 / Kyrgiakos 57)

Everton – Manchester City 2-0 (Pienaar 36, Saha 45-11m)