Španjolska je ostvarila sigurnu pobjedu protiv Saudijske Arabije (4:0) u 2. kolu Svjetskog prvenstva, čime je popravila slab dojam nakon uvodnog remija bez pogodaka protiv Zelenortske Republike.
Nakon te utakmice pojavile su se i kritike na račun Rodrija. Veznjaka Manchester Cityja kritičari su optužili da usporava igru reprezentacije i njezinu tranziciju, no u njegovu je zaštitu stao izbornik Luis de la Fuente. On tvrdi da je Rodri, čak i kad ne pruža svoj maksimum, i dalje u samom vrhu kad je u pitanju pozicija defenzivnog veznog.
- Pobogu, molim vas. Da govorite takve stvari... Netko može reći jedno ili drugo, ali u svakom slučaju smatram krajnje uvredljivim reći to za najboljeg igrača na svijetu. Rodrigo je najbolji igrač na svijetu, a čak i na 50 % svojih mogućnosti puno je bolji od većine veznjaka na svijetu. Čak i na 50 %. Za nas je on igrač od iznimne važnosti, s fantastičnom bistrinom, vizijom i balansom. Rodri je naš svjetionik – izjavio je Luis de la Fuente u razgovoru za El Partidazo de Cope.
Dodao je kako se španjolskim igračima često sudi strože nego drugim svjetskim zvijezdama.
- Biste li se usudili to reći za druge igrače koji se također smatraju među najboljima na svijetu? Biste li se usudili? Mislim da ne. Ali budući da su Španjolci, o našim igračima možete govoriti stvari koje o drugima ne govorite – poručio je španjolski izbornik.











Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....