Hrvatska reprezentacija doputovala je u Toronto, gdje je u srijedu u 19.00 po lokalnom vremenu očekuje susret 2. kola L skupine Svjetskog prvenstva u SAD-u, Meksiku i Kanadi.
Reprezentacija je doputovala čarterom iz Washingtona, a nakon ručka i kraćeg odmora kasnije ih očekuje posljednji trening uoči utakmice. Hrvatska neće trenirati na stadionu BMO Field, ili stadionu Toronto, kako se zove za vrijeme SP-a, već na Centennial Parku.
Prije toga će izbornik Zlatko Dalić i Mateo Kovačić odraditi obvezne medijske obveze na stadionu na kojem će sutra loviti važna tri boda. Nakon što su na startu turnira doživjeli poraz od Engleske (2:4), "Vatreni" nemaju pravo na još jedan krivi korak ako žele nastaviti turnir i nakon natjecanja po skupinama.
- Utakmica će se igrati na najnogometnijem stadionu na prvenstvu, tribine su blizu terenu. Imajući u vidu jaku hrvatsku zajednicu te da su mnogi naši navijači iz Hrvatske i Europe također ciljali ovu utakmicu, vjerujem kako ćemo imati veliku podršku. Ne možemo biti sigurni koliko će biti broj naših navijača, jer mnogo njih kupuje ulaznice preko Fifinih platformi s kojih mi nemamo podatke. Očekivati je da će naši navijači biti premoćni na tribinama - kazao je glasnogovornik Tomislav Pacak.
Ispred hotela Delta, koji se nalazi u središtu grada, "Dalić Boyse" dočekala je mala skupina navijača i slučajnih prolaznika koji su zastali kada je policija blokirala cijelu ulicu.
Prava podrška očekuje se sutra na stadionu na kojem bi hrvatski navijači trebali biti većina, premda je u Torontu jaka i panamska zajednica.
U gradu i široj okolici živi više od 100.000 Hrvata i njihovih potomaka i za mnoge će ovo biti prva, a vrlo vjerojatno i posljednja prilika vidjeti Luku Modrića u dresu hrvatske vrste na World Cupu.











Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....