US OPEN

Čilić u 3. kolu nakon 3 sata i 40 minuta igre

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić plasirao se u 3. kolo posljednjeg ovogodišnjeg "Grand Slam" turnira, US Opena u New Yorku. On je u susretu 2. kola svladao Nijemca Daniela Brandsa sa 6-3, 6-2, 5-7, 4-6, 7-5 nakon tri sata i 40 minuta igre.

Kao i u prvom kolu, Čilić je za pobjedu morao igrati pet setova, ali za razliku od dvoboja protiv Marinka Matoševića u kojem je okrenuo zaostatak od 0-2 u setovima, ovoga je puta on osvojio prva dva seta, da bi dopustio suparniku povratak u meč i na kraju u dramatičnoj završnici ipak slavio.

Bio je ovo treći međusobni susret Čilića i Brandsa ii treća pobjeda našeg igrača do koje je morao doći i na lakši način. O tome najbolje svjedoči iskorištenost "break-lopti", Čilić je samo četiri od svoje 21 prilike pretvorio u "break", dok je Brands iskoristio obje svoje šanse za oduzimanje servisa našem igraču. U 3. kolu će Čilić igrati protiv odličnog Japanca Keija Nishikorija.

Najveće iznenađenje dana priredio je slovački tenisač Martin Kližan koji je u slavio protiv Francuza Jo-Wilfrieda Tsonge, petog nositelja turnira.