SAMO REMI

Wigan ispustio pobjedu kod Stoke Cityja

Wigan Atheltics' Hugo Rodallega celebrates scoring against Sunderland during the English Premier League soccer match at the DW Stadium, Wigan, England, Saturday Nov. 28, 2009. Wigan won the match 1-0. (AP Photo/PA, Peter Byrne) ** UNITED KINGDOM OUT NO SALES NO ARCHIVE - NO INTERNET/MOBILE USAGE WITHOUT FAPL LICENCE - SEE IPTC SPECIAL INSTRUCTIONS FIELD FOR DETAILS **
 AP

U prvoj utakmici subotnjeg programa 16. kola engleskog Premiershipa nogometaši Stoke Cityja i Wigana podijelili su bodove odigravši 2-2.

Gostujuća momčad bila je ta koja je dva puta uživala prednost na Britannia stadionu i koja je bila bliže pobjedi. Za uvodno vodstvo zabio je Emmerson Boyce u 15. minuti, da bi ga do kraja prvog poluvremena stigao "poništiti" Tuncay Şanli. Pogodio je turski internacionalac s lijeve strane jakim i odmjerenim udarcem u 37. minuti. U 72. je Wigan ponovno bio na korak do tri boda, no prednost ostvarena preko Figueroe trajala je tek dvije minute. U 74. je Shawcross pogodio za, ispostavit će se, konačnih 2-2.

Krasnu priliku za tri boda gosti su propustili početkom sudačke nadoknade utakmice. Jedanaesterac, kojeg je izborio Gomez nakon faula Hutha, izveo je Rodallega, a siguran na vratima bio je Sorenssen.