MRTVA UTRKA

VIDEO Barca utrpala osam, a Real pet...

AP

Nogometaši Barcelone održali su nogometnu lekciju nedorasloj Almeriji na stadionu Mediterraneo svladavši ih s 8-0 u utakmici 12. Primerinog kola.

Čak 75 posto posjeda lopte u svojim nogama imala je trenutačno vodeća momčad španjolskog nogometnog prvenstva čija pozicija na ljestvici ovisi i o ishodu susreta Real Madrida i Athletica koji se igra u kasnijem terminu večeri na Santiago Bernabeu. Pobijedi li domaćin aktualni prvak vratit će se na drugo mjesto.

Tri gola i dvije asistencije ugradio je Lionel Messi za novu Barceloninu pobjedu, desetu ukupno i šestu iz jednako toliko susreta na strani. Katalonci u gostima naprosto "melju" svoje suparnike na što ukazuje razlika pogodaka 21-3.

Ishod meča, ako su i prije njenog početka postojale neke dvojbe, bio je znan već nakon prvog poluvremena i vodstva gostiju od pet razlike. Dva je puta Messi pogodio cilj, a jednom su se na listu strijelaca upisali Iniesta i Pedro, dok je loptu u svoju mrežu poslao i Acasiete. U nastavku je najbolji igrač današnjice postigao još jedan gol, a dva je puta precizan bio i Krkić za izjednačenje najveće gostujuće pobjede u povijesti Primere. Jednakim rezultatom Barcelona je 1959. godine svladala Las Palmas.

Inače, Messi je u svom 154. ligaškom nastupu za Barcelonu zabio 101 pogodak.

U sljedećem kolu u Španjolskoj se igra "el clasico", utakmica Barcelone i Real Madrida. Barcelona ga, očito je, dočekuje u velikoj formi koju će još morati potvrditi tijekom tjedna u Ligi prvaka protiv Panathinaikosa.

Realova "petarda" Athleticu

Nogometaši Real Madrida nisu uspjeli pratiti Barcelonu u količini pogodaka (Katalonci su slavili kod Almerije 8-0), ali su pokazali jednaku kvalitetu i zapaženu igru uoči "el clasica" idućeg vikenda.

U posljednjoj subotnjoj utakmici 12. kola Real Madrid je na svom stadionu pobijedio Athletic Bilbao 5-1. Premda baskijski nogometaši nisu bili loši i otvoreno su dočekali boj protiv domaćina, ipak je Real mnogo kvalitetnija momčad i njegovi pojedinci su napravili razliku.

Portugalac Cristiano Ronaldo je opet bio inspirativan, postigao je tri pogotka, onaj drugi "bombom" iz slobodnog udarca, te je time došao do brojke od 14 pogodaka u Primeri po čemu je prvi strijelac prvenstva. Seriju golova je, pak, otvorio Argentinac Gonzalo Higuain (njegov sedmi pogodak u prvenstvu), a malo sreće je u svemu osjetio i Sergio Ramos koji je realizirao jedanaesterac za domaćina.

Taj pogodak je bio prvi gol nekog španjolskog nogometaša ove sezone u Primeri, a prilično je naljutio Mourinha koji je pratio ogled s tribina. Naime, Portugalcu se nije svidjela ideja da Ramos izvodi jedanaesterac, što mu i nije "posao u klubu".

Čast Athletica je spasio odlični reprezentativni napadač Fernando Llorente (u 40. minuti za tada 2-1), koji je mogao već u 2. minuti utakmice prevariti i savladati Ikera Casillasa.

Spomenimo da je ovim ogledom trener Reala Jose Mourinho odradio suspenziju, te se na klupu Reala vraća baš prije utakmice protiv Barcelone na Camp Nou.

Villarreal i Valencia remizirali

U derbi utakmici 12. kola španjolske Primere, prvoj igranoj ove subote, na Madrigalu su nogometaši Villarreala i Valencije remizirali odigravši 1-1.

Do ovog je ogleda Villarreal imao pet nastupa ove sezone na svom stadionu i pet pobjeda. I ne samo to, postigli su pritom trinaest pogodaka i primili samo jedan. No, ovom prilikom su propustili slaviti, makar su po prilikama zaslužili nova tri domaća boda.

U 21. minuti je Aduriz donio gostima vodstvo i time prilično usmjerio utakmicu. Naime, do kraja ogleda je Villarreal žestoko napadao. Prvo su marširali prema vratima Moye po izjednačenje, a nakon što je talijanski nogometaš Rossi poentirao u 73. minuti, do kraja ogleda i po pobjedu.

To je uvjetovao i igrač manje gostiju budući da je u 81. minuti drugi žuti karton zaradio Litavac Stankevičius. Utakmica je, inače, bila silno nervozna s obje strane, pa su tako igrači Valencije zaradili ukupno devet žutih kartona, a domaćin tri.

Ipak, do kraja se rezultat nije mijenjao makar je sijevalo oko gostujućih vrata. Zabio je Villarreal i pogodak (opravdano poništen), a u dva slučaja su tražili i sviranje jedanaesterca.

Recimo da je Villarreal suparnik zagrebačkom Dinamu u skupini D Europa lige. Podsjetimo da trenutačno na ljestvici te skupine Dinamo i PAOK imaju po sedam, a Villarreal šest bodova. Dinamo će, inače, na Madrigalu igrati utakmicu idućeg 5. kola i to 2. prosinca.

Villarreal je igrao u sastavu: Diego Lopez - Marchena, Gonzalo, Angel Lopez, Capdevila - Cani, Cazorla, Borja, Bruno - Rossi, Nilmar. U nastavku su travnjak osjetili Ruben i Senna.

Villarreal je i dalje treći na ljestvici s 24 boda, dok jedno mjesto slabija Valencija ima tri manje.

Primera, 12. kolo, subota:

Real Madrid - Athletic Bilbao 5-1 (Higuain 19, Ronaldo 30, 62, 90+1-11m Ramos 57-11m / Llorente 40)

Almeria - Barcelona 0-8 (Messi 16, 36, 66, Iniesta 18, Acasiete 26-ag, Pedro 34, Krkić 61, 72)

Villarreal - Valencia 1-1 (Rossi 73 / Aduriz 21)