LIGA PRVAKA

UŽIVO: Inter-Rubin 2-0, Dynamo-Barca 1-2

Najnapetije će biti u skupini F gdje prvak Europe može ispasti iz natjecanja
Inter Milan's Cameroonian forward Samuel Eto'o (R) gestures next teammate Mario Balotelli during their Italian serie A football match Inter Milan vs Catania, at San Siro stadium in Milan on October 24, 2009. AFP PHOTO / ALBERTO PIZZOLI

ZAGREB - Liverpool i Juventus su ispali iz Lige prvaka i to je najveći šok ovog dijela natjecanja. Ne mora biti i zadnji jer ispasti mogu još Barcelona i Inter, a svakako bi bilo iznenađenje i da Unirea prođe dalje iz svoje skupine.

Naime, skupina F nudi toliko mogućnosti upravo zbog kikseva najjačih, Barce i Intera. Rubin i Dynamo iskoristili su poklone i došli nadomač iznenađenja. Ipak, da bi napravili iskorak moraju pobijediti velikane. Ruski prvak u Milanu ide na Mourinhov stroj, a Ukrajinci dočekuju goropadnog branitelja naslova. Teško je očekivati čuda, ali tko zna, nogomet je nepredvidljiv.

Osim u skupini F, nepoznanica je i u skupini G. Naime, Sevilla je davno osigurala prolaz u osminu finala, Rangersi su se u prošlom kolu oprostili s Europom, a Stuttgart i Unirea će međusobno odlučivati o budućnosti u ovom natjecanju ili u Europskoj ligi. Ova skupina definitvno je najslabija od sviju, što su Stuttgart i Rangersi itekako potvrdili katastrofalnim i sramotnim utakmicama, ali to ne umanjuje uspjeh rumunjske ekipe, kojoj je dovoljan bod s gostovanja u Njemačkoj da bi prošli u drugi krug i ostvarili povijesni uspjeh.

Osim ove dvije skupine igra se i skupina E, u kojoj Liverpool i Fiorentina te Lyon i Debrecen igraju za prestiž jer sve se zna. Englezi su u Europskoj ligi, a Lyon traži eventualno prvo mjesto u skupini, koje bi dobio ako Liverpool pobijedi talijanskog predstavnika. Skupina H također je u prošlom kolu odredila putnike u osminu finala, a to su Olympiakos i Arsenal, momčadi koje će se sučeliti u posljednjem kolu. Tko će pak u Europsku ligu otkrit će se nakon susreta u Belgiji, koji igraju Standard i AZ. Nizozemskom prvaku potrebna je pobjeda da nastavi svoj put u Europi.

Tijek svih susreta možete pratiti ovdje na portalu Jutarnji.hr.

Liga prvaka, 6. kolo:

Tijek susreta:

SKUPINA E

Liverpool - Fiorentina 1-2 (Benayoun 43'/Jorgensen 63', Gilardino 90')

Kraj susreta.

90. min: GOL! Gilardino je slomio Liverpool!

63. min: GOL! Jorgensen je izjednačio i nastavio patnje Liverpoola.

Počeo je drugi dio.

Kraj prvog dijela.

43. min: GOL! Benayoun dovodi Redse u vodstvo!

Susret je počeo.

Lyon - Debrecen 4-0 (Gomis 25', Bastos 42', Pjanić 59', Cissokho 77')

77. min: GOL! Cissokho povećava vodstvo na 4-0.

59. min: GOL! Upisao se u strijelce i Pjanić.

42. min: GOL! Bastos je povećao vodstvo Francuza.

25. min: GOL! Gomis je doveo Lyon u vodstvo.

SKUPINA F

Dynamo - Barcelona 1-2 (Milevskij 2'/Xavi 33', Messi 86')

86. min: GOL! Messi sjajno zabija iz slobodnog udarca!

33. min: GOL! Nakon pola sata pritiska Abidal je ubacio jednu loptu u kazneni prostor Kijevljana, a Xavi sjajno natrčao na nju i pospremio je u mrežu.

2. min: GOL! Milevskij je izveo slobodni udarac, a Valdes nevjerojatno pogriješio!

Inter - Rubin 2-0 (Eto'o 31', Balotelli 64')

64. min: GOL! Nakon mnogo neuspjelih pokušaja Balotelli je uspio, zabio je prekrasan pogodak iz slobodnog udarca.

53. min: Noboa je promašio još jednu sjajnu priliku za Rubin i to nikako nije dobro za Ruse.

50. min: Karadenizov udarac prohujao je tik iznad grede.

31. min: GOL! Zanetti je prošao dvojicu igrača da bi mu se ona odbila prema gol autu, ali Balotelli ju je stigao, dodao do Eto'a i on ju je lijevom nogom zakucao u mrežu!

18. min: Karadeniz je dobio loptu kao na pladnju, ali Julio Cesar brani njegov udarac!

14. min: Mourinho već mora obaviti prvu izmjenu, Samuel se ozlijedio i mijenja ga Cordoba.

SKUPINA G

Sevilla - Rangers 1-0 (Kanoute 8'-11m)

8. min: GOL! Kanoute iz jedanaesterca dovodi Sevillu u vodstvo.

Stuttgart - Unirea 3-1 (Marica 5', Träsch 8', Pogrebnjak 11'/Semedo 46')

46. min: GOL! Nakon pogreške Stuttgartove obrane zabija Semedo!

11. min: GOL! Rumunji su se potpuno raspali i Pogrebnjak zabija za 3-0!

8. min: GOL! Unirea je brzo pokleknula i Träsch zabija za 2-0.

5. min: GOL! Marica je zabio glavom i Nijemci sada imaju prolaz dalje!

SKUPINA H

Olympiakos - Arsenal 1-0 (Leonardo 47')

47. min: GOL! Arsenalov "vrtić" je pokleknuo i Leonardo dovodi Grke u vodstvo.

Standard - AZ 1-1 (Bolat 90+5/Lens 42')

Na krajnje nevjerojatan način Standard je izborio Europa ligu - pogotkom svog vratara Sinana Bolata u petoj minuti nadoknade utakmice koju je sudac produljio četiri minute.

42. min: Lens je postigao pogodak koji u ovom trenutku vodi AZ u Europsku ligu.

20. rujan 2024 20:43