PRVI U PREMIERSHIPU

Kalinić zabio za pobjedu Blackburna, Dudu izašao zbog ozljede

Blackburn Rovers Croatian player Nikola Kalinic (C) celebrates scoring his goal against Aston Villa during the league cup semi final second leg football match at Villa Park in Birmingham, West Midlands, England on Janauary 20, 2010. AFP PHOTO/IAN KINGTONFOR EDITORIAL USE ONLY Additional licence required for any commercial/promotional use or use on TV or internet (except identical online version of newspaper) of Premier League/Football League photos. Tel DataCo +44 207 2981656. Do not alter/modify photo.

Hrvatski napadač Nikola Kalinić svojim je golom u 76. minuti donio pobjedu Blackburnu protiv Wigana 2-1 u dvoboju 23. kola engelskog prvenstva.

Kalinić je zaigrao od početka u sastavu Roversa, a već u 5. minuti našao se u šansi, ali je iz blizine pogodio stativu. Norvežanin Morten Gamst Pedersen doveo je Blackburn u vodstvo u 20. minuti, izjednačio je Caldwell u 57., a onda je u 76. minuti hrvatski reprezentativac iskoristio svoj trenutak slave.

Glavom je iz blizine poentirao za konačnih 2-1 nakon centaršuta Pedersena.

To je 22-godišnjem hrvatskom napadaču bio prvi pogodak u Premiershipu u dresu Blackburna, a šesti ukupno. Četiri gola zabio je u Carling Cupu, još jedan u FA Cupu. U 78. minuti Kalinića je zamijenio Roberts.

Aston Villa i Arsenal odigrali su u Birminghamu 0-0, a Eduardo da Silva je u gostujućem sastavu igrao do 62. minute, kada je umjesto njega mjesto u Arsenalovom napadu zauzeo Danac Nicklas Bendtner. Prvi izvještaji sugeriraju da je Eduardo napustio igru zbog ozljede.

Chelsea je na Stamford Bridgeu uvjerljivo svladao Birmingham s 3-0, čime je zaustavio niz gostujućeg sastava od 12 utakmica u Premiershipu, a 15 u svim natjecanjima bez poraza.

Birmingham je posljednji poraz prije ovog pretrpio također u Londonu, na gostovanju kod Arsenala 3-1 još sredinom listopada prošle godine. Dvostruki strijelac za Chelsea bio je Frank Lampard, u 32. i 90. minuti. Mrežu gostiju prvi je zatresao Malouda već u 5. minuti.

Chelsea je ovom pobjedom opet preuzeo vodstvo na ljestvici s 51 bodom, jednim više od Manchester Uniteda i dva više od Arsenala. No, Chelsea ima i susret manje od najvećih rivala u borbi na zaslov prvaka.

Everton je na Goodison Parku svladao Sunderland 2-0, a svoj prvi pogodak u Premiershipu postigao je Amerikanac Landon Donovan (na desetotjednoj posudbi iz LA Galaxyja), koji je zabio za 2-0 u 19. minuti. Prije njega, strijelac je bio i Australac Tim Cahill, već u 6. minuti.