Primera: Petica Villarreala protiv Tenerifa

Sve frustracije lošim igrama ove sezone nogometaši Villarreala ispoljili su protiv Tenerifa
Villarreal's Sebastian Eguren (L) celebrates his goal with teammates during their Europa League soccer match against Lazio at the Olympic Stadium in Rome October 22, 2009. REUTERS/Alessandro Bianchi (ITALY SPORT SOCCER)
 Reuters

ZAGREB - Sve frustracije lošim igrama ove sezone nogometaši Villarreala ispoljili su protiv Tenerifa u devetom kolu španjolske Primere. Goste su ispratili kući s 5-0.

Bila je to druga uzastopna pobjeda Villarreala, ali i tek druga ukupno ove sezone u španjolskom prvenstvu.

Umjesto suspendiranog Nilmara, u napadu je s Josebom Llorenteom zaigrao Giuseppe Rossi, što se pokazalo dobitnom kombinacijom jer je upravo taj dvojac “skuhao” uvjerljivu pobjedu domaće momčadi. Rossi je postigao pogodak i dodao tome jednu asistenciju, dok je Llorente bio autor dvaju golova, od kojih je posebno atraktivan bio onaj drugi u 52. minuti kada je najprije petom prebacio suparničkog igrača, potom prebacio i vratara te onda lagano glavom plasirao loptu u mrežu.

Zaragoza je pobijedila Almeriju s 2-1, a bivši hrvatski reprezentativac Marko Babić je pobjedu svojih suigrača gledao s klupe za pričuve. Valladolid je u 90. minuti izborio bod na gostovanju kod Espanyola za što je zaslužan rođeni Sarajlija i nekadašnji nizozemski U21 reprezentativac Haris Međunjanin.