PREMIERSHIP

LIVERPOOL - SWANSEA 4-1 Lallana prvi put u karijeri zabio dva gola, nevjerojatan kiks Fabianskog!

U posljednjoj utakmici 19. kola Premiershipa Liverpool je kod kuće slavio protiv Swansea sa 4-1 i tako konačno povezao dvije pobjede zaredom. Redsi su protiv neprepozatljivih Velšana odigrali ponajbolju utakmicu sezone i sa nova tri boda prestigli Swansea i zasjeli na osmo mjesto. Utakmicu je obilježio Adam Lallana koji je po prvi put u karijeri zabio dva gola na jednoj utakmici.

Prvo poluvrijeme na Anfieldu proteklo je manje-više u dosadnom nadigravanju na sredini terena uz tek poneki bljesak Liverpoola. Sjajnu priliku imao je Lallana u 13. minuti. Zapravo, bile su to dvije velike šanse u samo nekoliko minuta, a u oba pokušaja zapucao je Lallana. Prvo mu je vratar Fabianski dobro obranio s desetak metara, a u nastavku akcije napadač Redsa je iz još bolje situacije prebacio gol. Uspavanka je trajala do 33. minute kada je Liverpool poveo i to nakon munjevite akcije. Henderson je s desne strane sjajno pronašao Morena koji je s tri metra jedva savladao Fabianskog. Poljski vratar bio je na lopti, ali je udarac bio iz velike blizine tako da i nije imao previše šansi.

Drugi gol Liverpoola u 51. minuti sigurno će ući u 'highlightse' šaljivih situacija cijelog prvenstva. Fabianski je htio ispucati loptu, ispred sebe je imao beskonačno prostranstvo, ali Poljak je nekim čudo pogodio 'prolaznika' Lallanu i lopta je u čudnom luku završila u mreži.

Swansea je do tog trenutka bio obični prolaznik na Anfieldu, ali kako to inače biva kod Liverpoola, jedna pogreška - i eto suparnika u igri. Minutu nakon gola Lallane Sakho je pokušao očistiti jedan ubačaj s lijeve strane, ali na kraju je namjetio čistu priliku Sigurdssonu koji iz blizine nije mogao promašiti.

Lude tri minute na Anfieldu zaključio je Sterling pogodivši stativu. Ipak, da ne bude prevelike drame oko pobjednika pobrinuo se Lallana u 61. minuti. Doslovno se prošetao kroz obranu Velšana i iz blizine zatresao mrežu.

Mizernu večer gostiju u 69. minuti okrunio je bivši igrač Liverpoola Shelvey zabivši krasan autogol nakon kornera.

Dejan Lovren zbog ozljede nije bio u konkurenciji za utakmicu.