ENGLESKA LIGA

Arsenal je nastradao kod Southamptona, a prvi gol Manu bio je pravo remek-djelo
 getty images

Novogodišnje kolo u Premier ligi donijelo je velik broj pogodaka i brojna uzbuđenja. Manchester City je pred svojim navijačima u dramatičnom ogledu uspio nadvisiti Sunderland, Liverpool je još jednom razočarao i kod kuće odigrao samo 2:2 s Leicesterom, sjajni Southampton srušio je Arsenal, dok je Stoke zaustavio Manchester United.

Građani nisu ponovili kiks od prošle nedjelje kad su kod kuće kiksali protiv Burnleya, iako se opet mogao dogoditi sličan scenarij. City je poveo u drugom dijelu lijepim pogocima Tourea i Jovetića, ali su Rodwell glavom nakon kornera i Johnson iz jedanaesterca kojeg je skrivio Zabaleta vratili stvari na početka. Pellegrinija je spasio Frank Lampard koji je ubačaj Clichyja (druga asistencija) u 73. minuti glavom spremio u mrežu za konačnih 3:2.

O kaznenim udarcima pričalo se i na Anfieldu, gdje je Liverpoolov kapetan Steven Gerrard u prvom poluvremenu dvaput bio siguran s bijele točke za vodstvo protiv Leicestera, no treba reći da je sudac teško pogriješio. Naime, kod prvog jedanaesterca lopta je gostujućega kapetana Morgana pogodila u glavu, a ne u ruku. Gostima je nadu prekrasnim pogotkom vratio Nugent u 58. minuti, a Schlupp je u samo dvije minute nakon toga kroz noge Cana pogodio za izjednačenje. Domaćin do kraja nije uspio doći do pobjedničkog pogotka, a Dejan Lovren ostao je na klupi.

Zanimljivu su utakmicu odigrali Southampton i ozljedama oslabljeni Arsenal. Iako su gosti dobro otvorili susret, u 34. minuti veselili su se domaćini. Vratar Topnika Szczesny je teško pogriješio, bespotrebno je istrčao prema Maneu i omogućio mu da iskosa s desne strane pogodi praznu mrežu. U nastavku je odličnu prilika za izjednačenje imao Sanchez, ali je Forster obranio, a u 56. minuti Tadić je iskoristio nesporazum Debuchyja i Szczesnyja i iz blizine povisio na 2:0. Sveci su se zahvaljujući ovoj pobjedi popeli na četvrto mjesto sa samo bodom zaostatka za Manchester Unitedom.

Važnu je domaću pobjedu ostvario Hull protiv blijedog Evertona, a drugi je pogodak za momčad Stevea Brucea postigao hrvatski napadač Nikica Jelavić, koji je izbio sam pred vratara i sigurno pogodio za konačnih 2:0.

Niko Kranjčar nije konkurirao za momčad QPR-a koja je kod kuće propustila nokautirati Swansea. Domaćin je od 20. minute imao prednost zahvaljujući pogotku Fera, ali je u drugoj minuti nadoknade izjednačio Bony. Gosti su od 86. minute bili bez isključenog Routeledega.

West Ham i West Bromwich Albion podijelili su bodove, a Aston Villa nije uspjela naplatiti dominaciju protiv Crystal Palacea, ostalo je 0:0. Izuzetno dramatično bilo je u dvoboju Newcastlea i Burnleya, koji je također završio remijem. Svrake su tri puta vodile, ali su se hrabri gosti sva tri puta uspjeli vratiti u život, a za konačnih 3:3 zabio je Boyd u 86. minuti.

REZULTATI:

STOKE - MANCHESTER UTD. 1:1 (Shawcross 2/Falcao 26)

ASTON VILLA - CRYSTAL P. 0:0

HULL - EVERTON 2:0 (Elmohamady 33, Jelavić 43)

LIVERPOOL - LEICESTER 2:2 (Gerrard 17-11 m, 40-11 m/Nugent 58, Schlupp 60)

MANCHESTER CITY - SUNDERLAND 3:2 (Toure 57, Jovetić 67, Lampard 73/Rodwell 68, Johnson 71-11 m)

NEWCASTLE - BURNLEY 3:3 (Taylor 15, Colback 26, Sissoko 78/Dummett 19-ag, Ings 66, Boyd 86)

QPR - SWANSEA 1:1 (Fer 20/Bony 90)

SOUTHAMPTON - ARSENAL 2:0 (Mane 34, Tadić 56)

WEST HAM - WBA 1:1 (Sakho 10/Berahino 42)