LE CHAMPIONNAT

Lille potopio Monaco sa četiri komada

Lille's players celebrate after a goal during the French L1 football match Monaco vs Lille, on December 13, 2009 at the Louis II stadium in Monaco. Lille won 4-0. AFP PHOTO / VALERY HACHE
 AFP

U nedjeljnoj su utakmici 33. kola francuskog Le Championnata do važne pobjede došli nogometaši Lillea, dok su igrači Montpelliera pokleknuli u nadoknadi.

Lille je s lakih 4-0 pobijedio Monaco, a već je u 14. minuti Chedjou načeo gosta pogotkom za 1-0. Kasnije je stvar dovršio 24-godišnji veznjak Yohan Cabaye koji je u 45. realizirao jedanaesterac, a petnaest minuta prije kraja je postigao drugi svoj pogodak na utakmici za ugodnih 3-0. Točku na "i" golom u 90. minuti stavio je Melo.

Montpellier se kao i Lille bori za pozicije u samom vrhu ljestvice, ponajprije za pozicije koje iduće sezone vode u Ligu prvaka, no u nedjelju je napravio "grešku u koracima". Vodili su pogotkom Alberta Coste protiv Toulousa sve do nadoknade, kada je turski reprezentativac Kazim Richards zabio za 1-1 i tako poremetio planove domaćinu.