SP KVALIFIKACIJE

FOTO, VIDEO: Ronaldo srušio Zlatanovu Švedsku, Francuska pred eliminacijom, sjajna Grčka

Cristiano Ronaldo dobio je prvu rundu meča protiv Zlatana Ibrahimovića

Cristiano Ronaldo dobio je prvu rundu meča protiv Zlatana Ibrahimovića u lisabonskom sudaru superstarova nakon što je u 82. minuti postigao pobjednički gol za Portugal protiv Švedske (1-0). Miguel Veloso zavrnuo je tom prilikom oštru loptu s boka, a Ronaldo napokon izmigoljio pratnji svoje švedske sjene i glavom u padu iz neposredne blizine zatresao mrežu.

Ronaldo je pet minuta poslije nakon novog ubačaja uzdrmao i gredu vratara Isakssona te zaslužio epitet igrača utakmice, iako se u prvom dijelu uglavnom skrivao. Reflektori su se u tom razdoblju češće zaustavljali na Zlatanu, koji je suvereno držao loptu u posjedu i dozivao svoje veznjake da mu se pridruže u napadačkim akcijama. U 19. minuti priredio je priliku Larssonu čiji je udarac s ruba kaznenog prostora domaći golman Rui Patricio jedva izbacio u korner.

Šveđani su dobrih sat vremena držali ravnotežu na terenu, ali u posljednjih tridesetak minuta sve su se teže čupali iz željeznog stiska portugalske reprezentacije. Dobre su prilike tada propustili Helder Postiga (glavom) te Moutinho i Nani. Momčad Erica Hamrena, međutim, i sa jednim golom zaostatka nije otpisana u ovoj priči doigravanja za Svjetsko prvenstvo.

Portugal 1-0 Sweden (Goal Cristiano Ronaldo) by all-goals

Isto se ne bi moglo reći za “trikolore” Didiera Deschampsa koji se iz Kijeva vraćaju u debelom rezultatskom minusu i do Brazila se mogu probiti samo uz pomoć sreće i neke senzacionalne reanimacije u Parizu. Francuzi su kapitulirali na Olimpijskom stadionu (0-2) premda su u prvom dijelu diktirali ritam dvoboja i držali loptu u posjedu više od 60 posto vremena. U nastavku su Ribery, Nasri, Giroud i društvo iznenada pali protiv Fomenkove momčadi koja je utakmicu riješila u posljednjih pola sata.

U 61. minuti načeo ih je Roman Zozulja, kao egzekutor akcije u kojoj su sudjelovala čak petorica nogometaša ispresijecavši teren dodavanjima prije nego što je veznjak probušio golmana Llorisa sa pet metara. Drugi pogodak pao je u 83. minuti iz jedanaesterca koji je skrivio Koscielny. Jarmolenko je loptu zakucao posred gola, a Koscielny je do kraja utakmice izrastao u tragičara. Dobio je crveni karton i neće igrati uzvratni meč.

Ukraine 1-0 France (Goal Roman Zozulya) by all-goals

Konstantinos Mitroglou je sa dva pogotka u Pireju lansirao grčku reprezentaciju u predsoblje Svjetskog prvenstva. Grci su se iznenada raspucali i nokautirali Rumunjsku sa 3-1, a napadaču Olympiakosa jednim golom pomogao je Salpingidis. Kuriozitet je da su u najdinamičnijoj utakmici večeri tri gola postignuta za samo sedam minuta (između 14. i 21.). Pojas za spašavanje rumunjskoj reprezentaciji dobacio je Stancu koji je glavom zatresao mrežu i ostavio mogućnost za obrat u uzvratu...

Rezultati prvih utakmica doigravanja za Svjetsko prvenstvo:

Portugal - Švedska 1-0 (Ronaldo 82)

Grčka - Rumunjska 3-1 (Mitroglou 14, 66, Salpingidis 21/Stancu 19)

Ukrajina - Francuska 2-0 (Zozulja 61, Jarmolenko 83 - 11m)

PORTUGAL - ŠVEDSKA 1:0 (Ronaldo 82')

PORTUGAL: Rui Patricio, Bruno Alves, Pepe, Veloso, Coentrao, Cristiano Ronaldo, Moutinho, Meireles (Josue, 78), Nani, Joao Pereira, Postiga (Almeida, 66)

ŠVEDSKA: Isaksson, Lustig, Nilsson, M. Olsson, Elm (Wernbloom, 72), Larsson, Kallstrom (Svensson, 78), Ibrahimović, Elmander (Gerndt, 88), Antonsson, Kačaniklić

KRAJ UTAKMICE

GOOL 82. minuta - Velosco je ubacio loptu s lijeve strane, a Ronaldo ju je potom glavom s pet metara poslao u mrežu gostiju za vodstvo Portugala

68. minuta - Nani je prihvatio loptu na rubu šesnaesterca, pucao, ali Isaksson brani njegov pokušaj

61. minuta - Coentrao je dao povratnu loptu za Meirelesa, a njegov udarac s dvadesetak metara iskosa otišao je iznad grede

50. minuta - Nakon jednog centaršuta lopta je došla do Pepa, koji je pokušao pucati prema vratima, lopta je potom ispala iz ruku Isakssonu, da bi Ronaldo u završnici poslao loptu visoko iznad gola

48. minuta - Lopta se odbila na šesnaest metara do Postige, a njegov udarac u konačnici otišao je iznad grede

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

41. minuta - Nani je gurnuo odličnu loptu u prostor, ali Postiga je potom previše gurnuo loptu u stranu i nije uspio stići do nje, propala je dobra prilika za Portugal

38. minuta - Nakon udarca iz kuta Ronaldo je bio najviši u skoku, ali lopta je otišla daleko od vratiju Švedske

21. minuta - Ibrahimović je propustio loptu kroz noge, a Larssonov udarac s petnaestak metara brani Patricio

6. minuta - Elmander je slabo reagirao na odličan ubačaj, zahvatio je loptu, ali lopta je prošla pored gola

5. minuta - Meireles je dao odličnu loptu za Moutinha, ovaj je zaobišao golmana, ali pogađa samo vanjski dio mreže

1. minuta - Utakmica je počela!

20. rujan 2024 20:37