TEŠKO DO BODOVA

Ante Cizmic / CROPIX

Hajduk je protiv Hrvatskog dragovoljca uzeo tri boda, promašio cijeli niz prilika, ali i ostao bez dva važna igrača. Zbog ozljeda Igor Tudor je morao zamijeniti Jozinovića i Milića, koji je u igri proveo samo tri minute.

Na solidno popunjenom Poljudu Hajduk je od prve minute krenuo silovito, s jasnom namjerom da u ranoj fazi riješi pitanje pobjednika. Nakon pokušaja sinoć odličnog Bradarića i Kiša s jedne strane te onog Sivonjića, koji je s 35 metara mislio uhvatiti Kalinića na krivoj nozi s druge, Hajduk je stigao u vodstvo u 20. minuti.

Kiš je probio desnu stranu i ubacio za Bencuna, koji propušta loptu do Franka Andrijaševića. Iz drugog pokušaja je Franko bio precizan i društvo iz Sigeta je moglo na centar. Potom je uslijedila prava revija promašaja na Poljudu. Počelo je s obranom Kiševa udarca, a nastavilo s pokušajima Bradarića, Andrijaševića i Bencuna, koji je sam izašao pred vratara, ali lopta je bila prebrza.

Gosti su mogli do izjednačenja iz kaznenog udarca nakon što je Milović igrao rukom. No, Kalinić je obranio Jazvićev udarac, a trener Ganjto je za kaznu zamijenio izvođača. Iako su se dragovoljci malo digli u nastavku, pitanje pobjednika riješio je Andrijašević svojim drugim golom. Ono što im nije pošlo za rukom iz jedanesterca gosti su učinili u 74. minuti preko Zlatara koji je postavio konačan rezultat utakmice.