Ovog utorka, 9. lipnja, na programu RTL televizije emitirano je finale kulinarskog showa Igra chefova, onog koji je kroz cijelo vrijeme prikazivanja primio vjerojatno najpozitivnije komentare od svih domaćih kulinarskih showova emitiranih posljednjih nekoliko godina. Od samog početka gledateljima se posebno svidio format, profesionalan pristup chefova u žiriju, edukativni karakter, ali i obiteljska atmosfera koja se s vremenom stvorila među kandidatima.
U finalu su se našli kandidati iz sva tri tima. Iz crvenog, onog koji je vodio chef Stiven Vunić, to je bio Mato Bebek, plave boje i kuhinju chefa Tonija Bobana branio je Bartol Stegić, a sivi tim predvođen chefom Tiborom Valinčićem predstavljao je Toni Sgomba. Sva tri kandidata u finalu imaju iskustvo rada u profesionalnim kuhinjama, a pobjedu je na kraju odnio Mato Bebek, koji je godinama kuhao u restoranu Plavi podrum u Voloskom.
Zanimljivo je dodati i kako su o pobjedniku odlučivali, uz stalni žiri, i drugi naši poznati chefovi. Jela su tako kušale i ocijenile i chefice Gabrijela Filca i Ana Ugarković, chefovi Hrvoje Zirojević, Marin Pleše, Tomaž Kavčič, Dino Šeparović i Emanuele Scarello, dakle, probrano društvo koje se na istom mjestu ne susreće često.
No, više od svih i svega ovaj show su, iznenađujuće, nahvalili uvijek kritični gledatelji. Ne sjećamo se kada je posljednji put neki kulinarski show dobio toliko pozitivnih komentara i pokoju, uglavnom dobronamjernu, kritiku. Naravno, svatko je imao svog favorita, nekima to nije bio Mato Bebek, ali općenito na račun showa kroz cijelo vrijeme emitiranja vidjeli smo tek poneki negativan komentar. To je pravo osvježenje, jer dobro pamtimo komentare na račun, primjerice, kuhara amatera iz MasterChefa ili Tri, dva, jedan – kuhaj!, koje publika nerijetko uopće nije štedjela.
Čini se da je prvo izdanje Igre chefova pokazalo kako se i bez previše fokusa na osobne drame, a više posvećenosti samoj hrani, organizaciji kuhinje i radu na međusobnim dobrim odnosima, može naići na veliko odobravanje publike. Dodatan plus su i neizmjerno simpatični chefovi koji su show nosili kao žiri, pa i njima vrijedi čestitati na odlično odrađenom poslu.
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....