U RALJAMA BIROKRACIJE

Drama vlasnika kultnog lokala u centru Zagreba: ‘Plaćaju 2.500 eura mjesečno za ništa!‘

Dio na koji se žele proširiti nije u upotrebi radi Grada, saznajemo u ulici
 K.s./

Ljetos smo pisali da se zatvorio poznati obrt za izradu vlasulja u zagrebačkoj Dežmanovoj ulici, te da ulični lokal veličine 30-ak kvadrata u kojem se nalazio država daje u najam. Taj se ulični lokal u vlasništvu tvrtke Državne nekretnine u popularnoj ulici nalazi iza poznatog kafića Dežman bar.

U Državnim nekretninama saznali smo i da je lokal u kasnu jesen prošle godine dan u najam najboljem ponuđaču. To je tvrtka Dežman, čiji je direktor Nikola Umičević, koja ima obližnji Dežman bar i mini bar. Taj je mali prostor već uređen u smislu interijera, iako je preko stakla uličnog lokala zavjesa. No, vidi se da je unutra nekoliko stolova, njih možda četiri sa stolicama i stil uređenja je kao u Dežman baru. Za taj njihov dodatni lokal se pisalo da će tu biti njihova ekstenzija, bistro za ‘fine dining‘, između talijanske i francuske kuhinje. No, nas je zaimalo zašto već neko vrijeme uređeni lokal još ne radi.

‘Možda spremaju svečano otvorenje‘, komentirao je netko.

image

Dežmanova ulica

K.s./

Međutim, kad smo se raspitali malo više u njihovu susjedstvu saznali smo sasvim druge razloge.

- Plaćaju već više od dva mjeseca najskuplji najam u Zagrebu, oko 2500 eura mjesečno, a ne mogu dobiti od Grada Zagreba niti da im netko dođe na obilazak u sklopu izdavanja dozvole za rad. Koliko sam čuo imaju svu dokumentaciju spremnu jer ipak se radi samo o produžetku lokala koji već postoji. Tako da im to sve uređeno stoji više od dva mjeseca, a najamnina teče - rekla nam je jedna osoba koja radi u istoj ulici.

Navodno se čeka od Gradskog ureda za gospodarstvo da započne proceduru. Dakle, već dva mjeseca plaćaju najamninu ni za što, mjesečno 2500 eura, uskoro bi to moglo biti i tri, odnosno 7000 eura.

image

Dežman bar

Vedran Peteh/Cropix

Ulica Ivana Dežmana, kao što smo ljetos pisali, prolazi kroz intenzivni novi val transformacije. Relativno nedavno je iselila cvjećarna atelijer Saše Šekoranje u kojem je sad Maria Store za muškarce, dok je kafić Velvet prije pola godine postao Narcissus Bar.

Dežman bar, kao što piše na njihovim stranicama, otvoren je 2015. godine s vizijom da postanu mjesto koje osvaja publiku bogatom barskom i bistro ponudom. Godinu dana nakon bara, otvorili su Dežman mini-bar. Kako saznajemo u Državnim nekretninama oni su u najmu i tih lokala od države.

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
07. veljača 2025 17:28