Krajem ožujka Zagreb je pogodilo olujno nevrijeme koje je izazvalo veliku materijalnu štetu u gradu i okolici. Letjeli su krovovi, počupane su stotine stabala, otkazana je nastava u osnovnim i srednjim školama, stradale su i grobnice na Mirogoju... No, puna tri mjeseca nakon užasa, tužno je vidjeti kako izgledaju park-šume na sjeveru metropole.
"Ovo je jezivo", javlja nam Tomo, čitatelj Jutarnjeg, koji se u nedjelju ujutro sa sinom uputio u park-šumu Zelengaj, pokraj Tuškanca. A fotografije nastale kod hotela As govore više od riječi...
"Kao da je oluja bila jučer. Stablo je nagnuto nad stepenice, samo čeka da nekome padne na glavu. I drugdje, kao što možete vidjeti, po putu leže debla. Što službe čekaju?", šokiran je mladi otac koji je potom produžio do obližnjeg Jelenovca.
Tamo je situacija nešto bolja, stabla su mahom poredana uz stazu, no ima i onih koja blokiraju put šetačima.
"Pogledajte dužinu tog drvoreda, srce mi se kida. Tek se sad vide razmjeri štete, pitanje je hoće li se šuma ikad oporaviti? Ipak je riječ o nekima od najljepših šetnica u Zagrebu koje su sada gole i devastirane", zgroženo će Tomo.
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....