Guverner Kalifornije, Gavin Newsom, gostovao je u programu MSNBC-a i suznih očiju govorio o planovima Donalda Trumpa, koji se, kaže Newsom, sprema rasporediti taktičke jedinice ICE-a u pet gradova kojima upravljaju demokrati kako bi izazvao nerede slične onima koji su zahvatili Los Angeles proteklih dana.
‘Jedinice u stilu vojske spremne su napasti New York City, Seattle, Chicago, Philadelphiju i sjevernu Virginiju‘, rekao je Newsom.
Četiri od tih pet gradova pretežno su demokratski gradovi, dok se u sjevernoj Virginiji nalazi demokratska enklava Aleksandrija.
Racije ICE-a (Immigration and Customs Enforcement, eng.) izazvale su u Los Angelesu prosvjede tako žestoke da je gradonačelnica Karen Bass odlučila uvesti policijski sat od 20 sati do 6 sati ujutro.
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....