‘VELIČANSTVENA POBJEDA‘

Pogledajte što iranski mediji pišu o ratu s Izraelom i napadu na Amerikance; U zemlji opći lov na petokolonaše: ‘Špijuniraju za Mossad!‘

Iako su izbombardirani, uništenih nuklearnih postrojenja i bez vojnog vrha, glasila slave hrabrost Revolucionarne garde koja je ‘neprijatelja uspješno bacila na koljena‘

Naslovnice iranskih novina 24.6.2025.

 

 Atta Kenare/Afp
Iako su izbombardirani, uništenih nuklearnih postrojenja i bez vojnog vrha, glasila slave hrabrost Revolucionarne garde koja je ‘neprijatelja uspješno bacila na koljena‘

Premda su izbombardirani, uništenih nuklearnih postrojenja, a ostali su bez niza vojnih zapovjednika i znanstvenika, koji su likvidirani, u Iranu slave "pobjedu" u ratu protiv SAD-a i Izraela.

Naravno da je to iluzija, ali vojno-vjerski vrh predvođen ajatolahom Ali Hamneijem svjestan je da će pokazati kako je slab ako prizna da je doživio teške poraze od izraelsko-američke koalicije. Zato je započela široka propagandna akcija u kojoj se poraz opisuje kao pobjeda.

Vrhovno vijeće za nacionalnu sigurnost Irana izdalo je izjavu o "nacionalnoj odluci o nametanju prekida rata cionističkom neprijatelju i njegovim podlim pristašama" u kojem su objavili da su "borba ratnika te mudro vodstvo pobjede i uspjeha koje je prisililo neprijatelja da požali i prihvati poraz te jednostrano zaustavi ...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
26. lipanj 2026 12:51