Premda su izbombardirani, uništenih nuklearnih postrojenja, a ostali su bez niza vojnih zapovjednika i znanstvenika, koji su likvidirani, u Iranu slave "pobjedu" u ratu protiv SAD-a i Izraela.
Naravno da je to iluzija, ali vojno-vjerski vrh predvođen ajatolahom Ali Hamneijem svjestan je da će pokazati kako je slab ako prizna da je doživio teške poraze od izraelsko-američke koalicije. Zato je započela široka propagandna akcija u kojoj se poraz opisuje kao pobjeda.
Vrhovno vijeće za nacionalnu sigurnost Irana izdalo je izjavu o "nacionalnoj odluci o nametanju prekida rata cionističkom neprijatelju i njegovim podlim pristašama" u kojem su objavili da su "borba ratnika te mudro vodstvo pobjede i uspjeha koje je prisililo neprijatelja da požali i prihvati poraz te jednostrano zaustavi ...
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....