Nakon što je na sjednici u Dubrovniku 1. veljače ove godine Vlada RH donijela odluku o darovanju 18 milijuna kuna vrijednog zemljišta Dubrovačkoj biskupiji za izgradnju crkve i pastoralnog centra s pratećim sadržajima, ministar državne imovine Goran Marić potpisao je u utorak u Dubrovniku s dubrovačkim biskupom Matom Uzinićem ugovor o darovanju.
Riječ je o tri čestice površine 6221,80 metara četvornih na području gradskog naselja Solitudo na poluotoku Lapad u vrijednosti 17 milijuna i 870 tisuća kuna.
Kako je naglašeno na sjednici Vlade u Kneževu dvoru 1. veljače, darovanjem zemljišta umanjuje se obveza Republike Hrvatske prema Katoličkoj crkvi i njenim institucijama zbog oduzimanja imovine u vrijeme Jugoslavije. Iz Dubrovačke biskupije istaknuli su kako im je od 1945. do...
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....