Hrvatska je spremna i ima plan kako dosegnuti ciljani iznos izdvajanja za obranu od pet posto BDP-a, rekao je jučer u Den Haagu potpredsjednik Vlade i ministar obrane Ivan Anušić s kojim smo razgovarali.
Možete li nam objasniti kako planirate usmjeriti povećana ulaganja u obranu? Gdje će ići 3,5 posto, a gdje preostalih 1,5 posto dogovorenih na razini NATO-a?
- Hrvatska već nekoliko godina intenzivno povećava ulaganja u opremanje i naoružavanje naših oružanih snaga. Ove godine smo dosegnuli 2 posto BDP-a, a do 2035. godine ćemo dosegnuti 3,5 posto plus 1,5 posto. U 3,5 posto je isključivo naoružanje i sva oprema koji su po našim strategijama i planovima potrebni našim oružanim snagama na temelju naše geografske, političke i geostrateške pozicije. Prvenstveno se vodi računa o protuz...
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....