Posrnuli Filip P. (32) je zbog dilanja po Novom Zagrebu, na prijedlog svog branitelja, a odlukom suca istrage velikogoričkog Županijskog suda, umjesto u remetinečkom pritvoru završio u kućnom pritvoru. Tako da već nešto više od mjesec i pol nosi tzv. nanogicu na adresi prebivališta i iz doma ne smije nigdje, s obzirom na zabranu suda. Kućni prag jedino može prekoračiti u slučaju neophodne nužde, odnosno radi liječenja ili posebnih okolnosti uslijed kojih bi mogle nastupiti teške posljedice po život, zdravlje ili imovinu. I u tom slučaju ‘pritvoreni‘ osumnjičenik bez odgode mora obavijestiti nadležni sud i službu za elektronički nadzor jer će se u protivnom smatrati da namjerno izbjegava kućni pritvor.
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....