Konačno!", rekla mi je Marija Lovrić kada sam je nazvala nakon presude Visokog kaznenog suda kojom je potvrđeno da su 1991. u Osijeku srpski civili ubijeni po naređenju Branimira Glavaša. Marija Lovrić supruga je Branka Lovrića, jednog od ubijenih. Imao je 41 godinu kada su Glavaševi ljudi, također osuđeni za ratni zločin, došli po njega u zimu 1991. Osječanin, jedan od direktora Pošte, otac dvojice malih sinova. Znamo za ubojstva osječkih civila, no ne znamo tko su zapravo bili ti ljudi i što je bilo s njihovim bližnjima nakon njihovih smrti.
Tim strašnim zločinom, nepravda za njih, za obitelj Lovrić nije stala, dapače umnažala se: gubitak posla, nemogućnost zapošljavanja, siromaštvo, šikaniranje, godine i godine da saznaju što se dogodilo s Brankom kada je odveden s p...