Uoči prve finalne utakmice mladostaša i jadranaša, za pogled iz neutralnog kuta zatražili smo Brunu Sabionija, bivšeg trenera Solarisa i aktualnog izbornika Hrvatske do 16 godina. Uoči druge utakmice, stručni sud i pogled sa strane dobili smo od Vjekoslava Kobešćaka, najtrofejnijeg trenera Juga i aktualnog izbornika Francuske. Uoči trećeg finala, zanimao nas je sud, stav, mišljenje Igora Hinića. Igračke legende hrvatskog vaterpola, a već dugo trenera Primorja EB s kojim je zadnjih sezona ubilježio neke vrlo zapažene rezultate, a ove sezone je državno prvenstvo završio na 4. mjestu, odmah iza Mladosti, Jadrana i Jug Adriatic osiguranja.
- Mladost je u dva prijašnja susreta pokazala da je kvalitetnija - u prvoj će rečenici bez puno okolišanja, div s Kvarnera, Igor Hinić.
- To je činjenica. To se vidjelo cijele sezone. Najbolje je i najviše na svim mjestima popunjena. Imaju u rotaciji 14 igrača, svi su dobri i iskusni, mahom reprezentativci. Jadran je imao šansu u prvoj utakmici, sredinom treće četvrtine kada su još vodili, ali sve ostalo je proteklo u znaku Mladosti. Zagrepčani stvarno igraju jako dobro, a drago mi je što pečat daju naš Mauro Čubranić, mislim Riječanin koji je iz Primorja prije godinu dana otišao gore u Zagreb. On i Marko Radulović koji je iz Primorja stigao u siječnju, a on im se prometnuo u glavnog organizatora igre. Uz prednost 2-0, te odnos snaga koji sam naveo, teško je očekivati da Jadran sad može napraviti neko iznenađenje. Pogotovo ne zaprijetiti osvajanjem naslova jer dobiti baš tri utakmice uzastopno Mladost... Sve to nakon dva poraza od po 5 razlike, nije realno. Zato je Mladost velik favorit i vjerujem da će osvojiti naslov prvaka.
Je li vas iznenadio ovakav dosadašnji tijek finalne serije; uvjerljivo dobivene prve dvije utakmice, a sve to u sezoni koja je bila naglašeno izjednačena, uzbudljiva i nepredvidljiva?
- Da, pa i Primorje je dosta utjecalo na redoslijed nakon ligaškog dijela jer smo primorali Jadran da nas u Rijeci dobije tek petercima. Tu su oni izgubili 1 bod s kojim bi oni bili broj 1, ne Mladost. Što se sezone tiče, ona se previše rastegnula. Punih 11 mjeseci. Kada bi ova serija ušla u srpanj, da se igra peta utakmica, time bi se ušlo u 12. mjesec igranja zaredom. To je puno. Igrači su umorni. Sezona je stvarno dugačka. U tim se okolnostima vidi da momčadi koje imaju mlađe igrače teže drže koncentraciju kroz cijelu sezonu. Mladost ima baš naglašeno iskusnu momčad, puno starijih igrača koji imaju jako puno utakmica u godinama "u nogama". Iskreno, meni je u prve dvije utakmice nedostajalo ritma u utakmici. Trener Hrestak je unio neku dodatnu svježinu u Mladost, ali vidljivo je da je pogodio formu cijele momčadi.










Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....