Dramatičnu utakmicu odigrali su u Koprivnici Podravka i Krim. Nije to bila predstava za rukometne sladokusce, no za hrvatske prvakinje je najvažnije da su ostvarile pobjedu (24:23) i prošle u osminu finala elitnog natjecanja kolo prije kraja skupine.
- Čestitao bih svima u klubu na ovoj lijepoj pobjedi koja nas je drugu godinu zaredom uvrstila među 12 najboljih u Ligi prvakinja. Ove sezone radimo i živimo u gotovo nemogućim uvjetima, i time je ovaj rezultat još veći i značajniji – komentirao je nakon utakmice Podravkin trener Ivica Obrvan.
Dobro je krenula njegova ekipa, imala je +4 na poluvremenu, ali u nastavku se i Krim malo bolje posložio te je utakmica do samoga kraja bila otvorena.
- Izgledalo je da smo bili bliže pobjedi, ali isključenje Tine Barišić donijelo nam je probleme, uz ionako slabu rotaciju. Kristina Prkačin nije igrala u napadu nekoliko mjeseci, ali je dala nekoliko bitnih golova. Lucija Bešen na golu je bila fenomenalna kroz cijelu utakmicu, osobito u ključnim trenucima. Kad se sve moglo okrenuti na stranu Krima, Lucija je zaključala vrata i na kraju smo uz zrnce sreće i odličnu podršku iz publike zasluženo pobijedili – zaključio je Obrvan.
Lucija Bešen je doista briljirala. Možda će nekome 12 obrana zvučati malo, no riječ je o 35 % zaustavljenih udaraca, od kojih su polovica bili čisti ziceri.
- Htjela bih prije svega čestitati svojim curama na prolasku u osminu finala drugu godinu zaredom. Mislim da smo sve, od prve do zadnje, dale 100 posto. Bilo je uspona i padova, ali imale smo utakmicu u svojim rukama. Cijela sezona nam je takva, mučimo se, krpamo se, nema nas, ali smo ekipa koju krasi zajedništvo i karakter. Koga nema, bez njega se može, mislim da smo to i pokazali. Očekivali smo punu dvoranu, želim zahvaliti navijačima na podršci – izjavila je Lucija Bešen.
Gosti iz Ljubljane bili su potišteni, ovu sezonu pokušat će što prije zaboraviti.
- Vrlo teška utakmica i velika borba kao što smo i očekivali. Došli smo ovdje pobijediti, mislim da se to moglo vidjeti od prve minute. Ovo je bio ključni susret protiv izravnog suparnika, obično to nisu baš najljepše utakmice. Siguran sam da smo i jedni i drugi mogli puno bolje, nama je nedostajala efikasnost u napadu i to je odlučilo pobjednika – rekao je trener Krima Žiga Novak.










Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....