Čak 20 odbojkašica poginulo je, uz svog trenera, na jugu Irana. Riječ je o napadu na sportsku dvoranu u gradu Lamerd, a o cijeloj situaciji izvijestila je iranska televizija Al Mayadeen. Prema istom izvoru, napad je izveden u pokrajini Fars, a među stradalima su i djeca koja su se u tom trenutku nalazila u dvorani.
Prve informacije govorile su o oko 15 poginulih, ali je kasnije potvrđeno da je broj žrtava veći. Pritom se oglasila i Svjetska odbojkaška federacija (FIVB) službenim priopćenjem u kojem je izrazila šok i duboku potresenost zbog tragedije:
"FIVB je šokirana i izuzetno zabrinuta zbog izvješća da je nekoliko mladih odbojkašica u Iranu izgubilo život uslijed pogoršanja sigurnosne situacije na Bliskom istoku i u širem području. Izražavamo najdublju sućut obiteljima stradalih i svima koji su pogođeni ovom krizom".
Istaknuli su i kako je velik broj članova odbojkaške zajednice u regiji pogođen aktualnim sukobima:
"Osim toga, deseci tisuća članova naše velike odbojkaške obitelji u regiji raseljeni su i suočeni s vrlo neizvjesnom budućnošću. Fokus FIVB-a sada je na osiguravanju sigurnosti svih odbojkašica i odbojkaša, trenera, članova stručnog stožera i volontera koji se nalaze ili borave u regiji, a koji su zahvaćeni sukobom. FIVB je formirao posebnu radnu skupinu kako bi u stvarnom vremenu ubrzao ovaj humanitarni rad, surađujući s vladama, nevladinim organizacijama i drugim relevantnim tijelima."
"FIVB snažno vjeruje u važnost suradnje, dijaloga, mira i solidarnosti. U skladu s tim vrijednostima, FIVB poziva međunarodnu zajednicu da pomogne u deeskalaciji i pronalaženju mirnog rješenja", poručili su iz krovne svjetske odbojkaške organizacije, zaključili su u priopćenju.










Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....