Oko trideset tisuća Hrvata došlo je na BMO Field bodriti Vatrene protiv Paname. Napravili su sjajnu atmosferu prije početka utakmice, pjevalo se, klicalo: "U boj, u boj...", a s podrškom su nastavili tijekom susreta, nisu bili kazališna publika.
Uz susrete na Svjetskom prvenstvu u Njemačkoj 2006. to je najveći broj Hrvata na utakmicama Mundijala. Stadion je grmio pjesmu Moja domovina. Naši su se posebno smjestili na zapadu i jugu, ali u značajnom broju smjestili su se i na ostale dvije tribine. Luka Modrić je ponovno dobio ovacije, ovaj put i za 200. nastup.
Zagrijavanje za utakmicu bilo je vruće, Hrvati su popunili i Hrvatsku kuću u kojoj je bilo najmanje četiri tisuće ljudi s plaćenim ulaznicama od 60 kanadskih dolara, ali još više naših bilo je u parku pokraj; atmosfera je bila fantastična. Svi su se pripremali za navijanje, nije se točio alkohol pa je ozračje bilo finije, pozornost su privukli kartoni sa slikama lica Vatrenih – Modrića, Perišića, Baturine, Budimira, Vuškovića... Nešto manje od dva sata prije utakmice prošla je čuvena zastava dimenzija 100 sa 12 metara, pojavila se ponovno i Ivana Knoll, mnogi Hrvati koji žive u Torontu i okolici bili su dirnuti jer su dočekali da Hrvatska igra Svjetsko prvenstvo u njihovu kraju. Pjesma i baklje nisu prestajali. Policija je osiguravala diskretno, ali ozbiljno, pa i s konjicom.
Bilo je veselja, šale.
- Ovo vam je najpošteniji čovjek u Osijeku – sa smiješkom je Goranu Bendekoviću prišao šef zatvora u tom gradu, dodajući:
- Svugdje ga ima po gradu, samo meni nije došao.
U Torontu nije bilo dogovora ili želje da se Svjetsko prvenstvo igra na stadionu koji je formalno za baseball i prima 65 tisuća gledatelja, a na njemu su svojedobno igrali i Dinamo i Hajduk, nego su uložili 185 milijuna kanadskih dolara kako bi napravili montažno zdanje koje se nikome ne sviđa, a pojedini gledatelji nisu mogli ni vidjeti teren kako treba. No, kad je dobro društvo, nitko se previše ne žali.











Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....