Gana je uspjela ono što Hrvatska nije, u jednoj od lošijih utakmica Svjetskog prvenstva Engleska i Gana odigrali su 0:0 u jedinoj utakmici SP-a bez ijednog udarca u okvir gola u prvom poluvremenu.
Ni Harry Kane, ni ti toliko opjevani prekidi, niti silne engleske zvijezde nisu u Bostonu blistale ni izbliza kao protiv Hrvatske. A očigledno ni Thomas Tuchel nije održao jednako dobar govor u poluvremenu u Bostonu kao što je prije šest dana u Dallasu.
A što taj remi znači za Hrvatsku? Zapravo nam ne odgovara!
Jer uz pretpostavku da će sva tri rivala pobijediti Panamu, Hrvatskoj bi protiv Gane trebala pobjeda u zadnjem kolu za drugo mjesto i siguran prolazak skupine.
Da je Engleska srušila Afrikance, Vatrenima bi, uz bolju gol-razliku, možda i bod s Ganom bio dovoljan za drugo mjesto, a da je Gana slavila protiv Engleza, naši bi pobjedom u obje utakmice mogli završiti i prvi, kad bi se zatvorio krug tri momčadi sa po šest bodova. Hrvatska, treba dodati, sigurno ispada sa SP-a ako izgubi od Paname, jer u tom slučaju više nikako ne može biti ni treća u skupini.
- Dugo nisam vidio da su engleski igrači tako sretni nakon boda protiv Gane, našima se to nikad nije dogodilo i baš me čudi - čudio se Tomislav Ivković.
No, dobra je stvar da Vatreni prolazak imaju u svojim rukama...











Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....