Hrvatska nogometna reprezentacija danas (27. 6., 23.00) igra utakmicu posljednjeg kola u skupini L. Protivnik našoj reprezentaciji bit će Gana, momčad koja nakon dva odigrana kola drži drugo mjesto s četiri boda, dok je naša reprezentacija treća s bodom manje.
Već se nekoliko dana piše o tome što je potrebno Vatrenima za plasman u drugi krug, pa je tako poznato da nas pobjeda može dovesti do drugog mjesta, a nije isključeno ni prvo mjesto, no za to nam je potreban kiks Engleza protiv Paname. Remi bi zadržao Ganu ispred nas, a vjerojatno bi i nama takav rezultat bio dovoljan za plasman u šesnaestinu finala.
Uoči velikog dvoboja u Philadelphiji pred medije su izašli izbornik Zlatko Dalić i jedan od najiskusnijih u našim redovima, Ivan Perišić.
- Čeka nas utakmica s protivnikom koji je osigurao prolazak. Nisu primili gol, opasni su u tranziciji. Moramo biti bolji nego prošle dvije utakmice, popraviti neke stvari u našoj igri, ne gubiti lopte kao do sada, prespori smo i moramo biti odgovorniji. Svjesni smo koliko nam ovo znači i koliko je suparnik težak. Znamo svoj cilj i sve ćemo popraviti - kazao je u uvodu izbornik Dalić, pa dodao:
- Moramo popraviti puno toga, nismo bili na razini s treninga. Sutra to možemo popraviti, nikada nismo ovako griješili u dodavanjima. To je nekad bila naša velika snaga, a sad lako gubimo lopte. Ako budemo koncentriraniji i sigurniji, siguran sam da ćemo se popraviti i pokazati pravo lice. Lakše nam je nakon Paname, ali ostali rezultati nam ne idu u prilog. Mi gledamo sami sebe i proći ćemo skupinu.
Perišić je naglasio kako momčad nije imala puno vremena za treninge.
- Nismo imali puno vremena za treninge. Imamo analizu, a sutra idemo dati sve od sebe i biti bolji nego u prvim dvjema utakmicama, znamo što nam treba, ali moramo biti bolji nego prve dvije utakmice.
Vatreni ima iskustvo igranja protiv afričkih reprezentacija.
- Baš smo to komentirali, svi dosadašnji rezultati su bili pozitivni. Nadam se da ćemo ostati takvi, kao protiv ostalih afričkih reprezentacija u povijesti - kratko je komentirao Perišić.
Izbornik je na pitanje o početnih 11 rekao kako nije praksa da sastav otkrije večer uoči utakmice.
- To nikad nije bila naša praksa, rekao sam da nam treba 16 igrača, u nekim trenucima kad je teško, kad se lomi, važnije je tko završi utakmicu. Da ti igrači s klupe donesu preokret, ne treba raditi famu o prvih 11, mi ćemo izabrati najbolje.











Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....