Svjetsko prvenstvo je u tijeku, a glavni prijenosnik za područje Hrvatske, HRT, okupio je skupinu ljudi iz nogometnog svijeta koja svakodnevno komentira sva zbivanja oko Mundijala. Najnovije "pojačanje" stiglo je u vidu Brune Marića, bivšeg predsjednika Sudačke komisije, koji je stigao kako bi detaljnije pojasnio sudačke odluke na prvenstvu.
Zašto se odlučio na ovaj potez, koji je kod dijela javnosti dočekan s negodovanjem, otkrio je glavni urednik SP projekta, Marko Šapit, gostujući u podcastu Tribina:
- Nedostatak čovjeka koji se može baviti sudačkom analizom, jednostavno je takvih ljudi premalo. Oni svi, ako i jesu iz tog sustava, kada završe sa svojom sudačkom karijerom, ostaju u tom sustavu. A ako su u njemu, ne smiju komentirati. Kolege s kabelske televizije probale su s rješenjem iz Slovenije i nisu bile nimalo zadovoljne. Mi smo se složili među sobom da nam treba netko, posebno za Hrvatsku. Ljude užasno zanimaju priče oko suđenja, to je najgledanije, najčitanije. Bruno ima svoje utege, svoje probleme i prtljagu, i, najiskrenije, da je ovo emisija o hrvatskom nogometu, ne bismo ga angažirali i ne bi imao mogućnost komentirati - rekao je pa nastavio:
- Ovo je malo drugačija priča, svjetska scena, gdje, posebno sad na početku, s uvođenjem ovih novih pravila, je procjena bila da nam treba netko tko će to još malo rastumačiti i po potrebi objasniti. I kada igra Hrvatska, kad smo svi potpuno subjektivni, neobjektivni, da kaže: "Ljudi, ipak je." Njegove reakcije bit će po potrebi.











Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....