José Mourinho ne krije nestrpljenje. Novi trener Real Madrida, koji u Valdebebas (Realov kamp u Madridu) stiže 13. srpnja, dao je drugi intervju otkako je potpisao za kraljevski klub i to ovaj put u podcastu Beast Mode On bivšeg engleskog nogometaša Adebayoa Akinfenwe. Razgovor je iskoristio kako bi odgovorio na glasine o čistki u svlačionici i jasno stavio do znanja kakav je njegov stav prema sastavu koji ga dočekuje.
Prva stvar koju je Mourinho htio razjasniti su glasine o mogućem velikom odlasku igrača iz svlačionice.
- Čitao sam neke stvari u kojima se govorilo da José dolazi ovdje i da će otjerati neke od najboljih igrača koji su navodno imali problema tijekom sezone. Ne, ne, ja hoću te igrače, hoću te igrače, hoću najbolje - izjavio je Mourinho. Portugalac je precizirao da će mu zadatak biti pronaći pravu kombinaciju te da posao nije gotov samim dolaskom.
- Sada moram pronaći način da imam momčad i da nemam probleme koje su, ne znam, prema onome što čitam, imali u prethodnim sezonama - poručio je Mourinho. Za njega imati nogometaše te razine nije komplikacija, nego upravo suprotno. - Imati najbolje tipove najveći je problem koji trener može imati - pa nastavio: - Ako imaš problema s igračima koji nisu baš dobri, to je tek pravi problem - kaže Portugalac.
Najupečatljivija izjava stigla je kada je upitan što najviše iščekuje od Svjetskog prvenstva.
- Hoćeš istinu? Hoću da igrači Real Madrida izgube i odu na odmor. Jer hoću momke natrag na pripreme - rekao je Mourinho uz osmijeh, jasno stavljajući do znanja da su mu klupske pripreme prioritet broj jedan.
Na pitanje koja je bila najbolja svlačionica u njegovoj bogatoj karijeri, odgovorio je bez oklijevanja: Real Madrid.
Mourinho je demistificirao i jednu od svojih najslavnijih taktičkih odluka, a to je postavljanje Samuela Eto‘a na poziciju beka u polufinalu Lige prvaka 2010. protiv Barcelone. - Ljudi kažu da je to bio Mourinhov čudotvorački potez, a nije bio. Nisam napravio ništa. Tip je to napravio sam. Htio je pobijediti Barcelonu po svaku cijenu - objasnio je.
Svoju filozofiju sažeo je jednostavno: - Ne činim čuda, ali mogu poboljšati one koji žele napredovati - poručio je.
Na pitanje kako se održava na vrhu toliko godina, odgovorio je s dvije riječi: ljubav i strast. A na uspone i padove gleda hladne glave: - Kad pobijedim, nemam vremena ići u raj, a kad izgubim, nemam vremena ići u pakao - aludirajući na rutinu trenera koji završi jednu utakmicu i već misli na sljedeću.
Mourinho je također priznao da mu je nogometna reprezentacija još uvijek nedovršena priča: njegovo prirodno okruženje je klub, svakodnevni rad, ali "kad vidim osjećaj Svjetskog prvenstva, pa čak i Europskog, to je nešto što bih volio doživjeti. Jednog dana ću to napraviti."
Mourinho je otkrio i da ga Svjetsko prvenstvo u grupnoj fazi ne privlači previše.
- Nakon deset minuta, isključim se. Ne može biti 7-1, ne može biti 5-1. Ovo je Svjetsko prvenstvo.
Ipak, sanja o tome da jednog dana vodi portugalsku reprezentaciju.
- Kad vidim osjećaj Svjetskog prvenstva, to je nešto što bih volio doživjeti. Jednog dana ću to napraviti - zaključio je.











Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....