Osveta je jelo koje se servira hladno, naučio je Oriol Riera tri mjeseca nakon što je dinamovce iz Pule ispratio “ča in delamo” rugalicom. Za poraz u studenom plavi su se revanširali sa stilom, velikodušnom porcijom koja je na koncu mogla biti i obilatija, jer kako je utakmica odmicala, vrata Franka Kolića sve su više podsjećala na streljanu. Ona prijesna i dosadna predstava s Rujevice brzo je zaboravljena, Dinamo u dobrom raspoloženju dočekuje Genk.
Istra 1961 u Maksimiru je istrčala sa željom da kroz nadigravanje dočeka svoje prilike, otprilike onako kako je to učinila na startu proljetnog dijela prvenstva kada je preslušala Hajduk na Poljudu. Kako je to izgledalo? Tako da gost nije imao izgleda. Premda preferira build-up iz peterca i “cijepljena” je protiv panike, želi loptu i ne boji se posjeda, kadrovski opustošena Rierina momčad ipak je za klasu slabija od sastava Marija Kovačevića i nikako se nije uspijevala nametnuti. Sve što su gosti pokušavali, domaći su odrađivali brže i preciznije, ulazeći bez problema u posljednju trećinu terena i zonu udarca.
Tamo, istini za volju, nisu bili osobito konkretni dok im u pomoć nisu dotrčali vratar Kolić i njegovi suigrači Smail Prevljak te Stjepan Lončar. Jednu ubačenu loptu golman je pogrešno procijenio, a njegov izlet u prazno probudio je golgeterski instinkt kod “devetke” i “desetke”. Umjesto da je ispuca u polje, iznenađeni Prevljak nespretno je loptu vratio u vlastiti peterac, a tamo je onda Lončar dodatno asistirao strijelcu Scotu McKenni.
Za razliku od raspoloženog Škota, njegov stoperski partner Sergio Dominguez s više je zakašnjelih startova upao u nervozu, zaradio žuti karton i na poluvremenu ostao u svlačionici, prepustivši mjesto na terenu staloženijem Niki Galešiću. U tom je trenutku proradila i osovina na desnoj strani, napadački se aktivirao Moris Valinčić, raširila se lepeza ofenzivnih rješenja. I laiku je ubrzo postalo jasno da Istra do izjednačenja može samo slučajno, možda iz prekida ili nekim zalutalim metkom, ali da je puno izgledniji rasplet onaj s egzekucijom i Dinamovim dovršenjem posla.
Dion Drena Beljo hladnokrvno je finiširao posao. Prvo se sjajno snašao u petercu, kada se izborio za poziciju i zakucao loptu u mrežu pored nemoćnog Kolića, a onda je još stavio točku na i rafiniranom asistencijom za Gabrijela Vidovića. Dotad je priča iz pukog odrađivanja posla već prerasla u zabavu i spektakl, budući da je prethodno i Luka Stojković dubinskom loptom presjekao gostujuću obranu kao nožem, asistirajući efektno za gol Mihi Zajcu.
Bez stresa, lišen suvišne muke, naoružan šampionskim gardom, Dinamo je pokazao zašto je ove sezone izraziti favorit za titulu SHNL prvaka.










Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....