Rijeka u subotu živi svoj najveći dan po pitanju futsala. Igrači na terenu Dvorane Mladost love zaostatak od 4:1 iz prve utakmice finala hrvatskog malonogometnog kupa protiv Futsal Dinama, a uz njih „igra" još preko 3000 Riječana na tribinama.
Pozitivan naboj u gradu se sve više osjećao primakom utakmici. To možda i najbolje pokazuje činjenica da su za ovaj susret propisane posebne prometne upute kako bi se olakšao dolazak do dvorane i smanjila gužva, što se rijetko viđa u Hrvatskoj kada su u pitanju utakmice dvoranskog tipa.
Penjući se iz centra grada prema Trsatu sat vremena prije utakmice, na svakom koraku moglo se vidjeti sve više ljudi na putu. Neki su u društvu šetali prema dvorani, dok su drugi zauzimali obližnje lokale u veseloj atmosferi – vidno spremni za veliku noć.
Riječka Dvorana Mladost za ovaj je susret rasprodana pa ni ne čudi da su navijači požurili što prije zauzeti što bolje mjesto. Pola sata prije početka utakmice tribine su bile većim dijelom popunjene.
Atmosfera je bila blaga i ugodna sve dok domaća momčad nije krenula sa zagrijavanja put svlačionice. Tada je cijela dvorana zapljeskala i glasnim povicima jasno dala do znanja da će ih pratiti svake sekunde utakmice.
Pred sam početak svjetla su se ugasila te je počela priredba domaćih plesačica koje su uz stihove pjesme „Survivor" dodatno zagrijale domaću publiku napetim ritmom i ozračjem nabrijanosti.
Bez imalo iznenađenja, uslijedilo je zviždanje na čitanje imena iz gostujućeg sastava. Zagrepčani su jasno saznali gdje su došli. A onda je krenuo program. Izašli su na teren domaći igrači ispraćeni vatrometom i ovacijama.
Nakon intoniranja himne Republike Hrvatske krenula je riječka pjesma. Nema druge riječi kojom bi se to opisalo nego – zaglušujuće. Dvorana je odzvanjala sa svih strana dok su početne petorke zauzimale svoje pozicije.
Atmosferu je na razini držao i „mini orkestar" koji je činio jedan bubnjar i dva trubača. Publika ih je pratila savršeno u ritmu. Valja istaknuti da se u međuvremenu dvorana napunila i „preko čepa" jer je vidno bilo puno više ljudi nego što ima sjedećih mjesta.
Rano u susretu zaustavljena je jedna izgledna prilika Luke Sutona radi dosuđenog prekršaja u napadu, a tada su navijači skočili na noge i krenuli zviždati. Odmah su krenuli i upućivati pogrdne izraze prema sucima današnjeg susreta.
Raspoloženje je sve bolje iz minute u minutu, dvoranom se ori: „Volim te, Rijeko", a svaki dodir s loptom ispraćen je neizmjernom podrškom. Rijeka je u mešuvremnu povela golom Đorđea Rosića i sve je eruptiralo.










Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....