Sponzor rubrike
Sponzor rubrike
Regija

‘Je**lo te i 100 i 200 tisuća eura, ne možeš me kupiti! Ne prodajem svoje ime i prezime zbog malo para!‘

Darko Stošić

 Screenshot/YouTube (Podcast Inkubator)
‘The Hammer‘ se kritički osvrnuo na pojedine trendove, a njegovo izlaganje već je jedna od glavnih tema u regionalnim borilačkim krugovima

Darko Stošić gostovao je u posljednjoj epizodi Podcasta Inkubator i tom prilikom govorio o brojnim zanimljivim temama, odnosno aktualnostima vezanim uz svoju karijeru, ali i regionalnu borilačku scenu općenito.

Dio "Hammerovog" gostovanja, međutim, koji je privukao možda i najveću pozornost publike jest onaj u kojem je govorio o trendovima među novim generacijama boraca, ali i fenomenu "freak fightova", koji je na globalnoj razini prisutan već neko vrijeme, a sve je prisutniji i u regiji, i to ponajprije pod utjecajem srpskog YouTubera Bogdana Ilića, poznatijeg kao Baka Prase.

- Kad sam počeo trenirati MMA, kunem ti se životom da je mene bilo sramota reći da se bavim MMA sportom dok nisam odradio deset mečeva, da se nazovem borcem. Sad klinci tri meča odrade i on je McGregor! To su sponzori, to su naljepnice, to su Instagrami, to su pregledi, to odmah ide otvaranje YouTube kanala, to je kaos, to je TikTok, idemo s YouTuberima - praktično je u dahu ispričao jedan od najistaknutijih srpskih MMA boraca pa nastavio.

- Daj, ne za**bavajte me, spustite se malo, dovedite se u red. Je*o vas Instagram, TikTok, YouTube i te mreže koje su vas zaludile. Ne bore se Instagram i pregledi s protivnicima. U redu, dobro je za promociju i organizaciju, super, to je paket, ali kad uđeš tamo moraš biti ratnik, dati ono što se od tebe očekuje i pobijediti. To je taj mentalitet borca. Imaš borce, a imaš Youtubere i influencere.

Uslijedio je tada dio Stošićeva govora o "celebrity", odnosno "freak fightovima".

- Sad bi YouTuberi bili borci i boksači. Ja bih sve to zabranio. Sad su svi oni pametni, malo bi se ogrebali o MMA jer vide da je ovdje "hype". Nemojte se za**bavati, jeste li vi normalni? Ljudi to gledaju, ali ja ne želim biti dio toga. Cijelu svoju karijeru i cijeli svoj život sam isti, držim do svoje normale. Normalan sam, ne želim ići preko te granice i glumiti idiote zbog malo pregleda, "likeova" i "shareova". Stvarno ne želim da mu sutra kći gleda i misli: "Tada je bio idiot". Nisam iz te priče, nisam tako odgojen i ne želim to biti. Želim zadržati svoje ime i prezime i svoja načela.

- A ovo, dat će mi Baka Prase 100 ili 200 tisuća eura... Ma je**alo te i 100 i 200 tisuća eura, ne možeš me kupiti. Nisam na prodaju, ne prodajem svoje ime i prezime zbog malo eura. A sad svi, ako im daš deset ili više tisuća eura, trče tamo u "live" i govore: "Daj mi Bako telefon, daj mi Iphone". Daj, drži malo do sebe, imaj neki stav i budi čovjek. Nije na ovom svijetu sve u parama.

24. lipanj 2026 05:39