Dok se priprema za svoj povratak u kavez na povijesnoj MMA priredbi pod okriljem Netflixa, Francis Ngannou još jednom je podigao prašinu svojim izjavama o stanju u MMA-u.
Bivši UFC-ov prvak teške kategorije, koji je postao simbol borbe za prava boraca nakon što je napustio najjaču promociju svijeta, smatra da njegovi kolege pate od manjka hrabrosti kada je u pitanju preuzimanje kontrole nad vlastitim karijerama.
U razgovoru za ESPN MMA, Ngannou je objasnio kako borci često postaju žrtve vlastite potrebe za sigurnošću koju pruža velika promocija.
- Prilika je uvijek tu, ali moraš biti slobodan da bi je zgrabio. Mnogi se borci zaglave u ugovorima jer se boje biti sami na tržištu. Toliko su prestrašeni života bez promotora da potpisuju bilo što, a onda, kada se pojavi prava prilika, oni nisu u poziciji da je iskoriste - oštro je poručio Ngannou.
Ngannou se 16. svibnja bori protiv Philipea Linsa na priredbi koju će prenositi Netflix, a uvjeren je da je ovo mjesto na "cardu" i ogroman honorar mogao pripasti bilo kojoj drugoj velikoj zvijezdi, da su imali hrabrosti učiniti isto što i on.
- Ovaj meč je mogao biti prilika za mnoge, ali svi su negdje zaključani ugovorima kojima nisu zadovoljni. Jednostavno nemaju m**a stati na svoje noge i izboriti se za slobodu. Svi pričaju o slobodnom tržištu, ali to zahtijeva snagu. Moraš biti spreman na to da ne znaš budućnost, hoćeš li se boriti za 10 dana ili za godinu dana - objasnio je "Predator".
Ngannou polaže velike nade u Netflixov ulazak u borilački sport. Vjeruje da će postojanje alternativne, globalne platforme dati borcima dodatni poticaj da odbiju nepovoljne uvjete u UFC-u. Njegova poruka je jasna – bez rizika nema ni prave nagrade.

Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....