Filip Hrgović boravio je proteklih dana u Londonu, a u koji je pristigao povodom press konferencije posvećene njegovoj borbi s Mosesom Itaumom, zakazanoj za 29. kolovoza u O2 Areni. Tijekom svog boravka u engleskoj metropoli, najbolji hrvatski boksač razgovarao je s brojnim uglednim medijima, od kojih je jedan bio i kultni magazin "Ring".
- Bili smo na presici i sve je prošlo odlično. Nismo uživali, obojica se želimo što prije vratiti u dvoranu, ali morali smo obaviti ono što nam je zapisano u ugovoru. Bit će ovo sjajna borba, jedna od najuzbudljivijih u ovoj godini - rekao je "El Animal" pa pojasnio izjavu da je njegov put bio teži od Itauminog:
- Imao sam deset puta teži put od njega. Ne kažem da on ne radi naporno, on također teško trenira kao i svaki sportaš na ovom svijetu, dva puta dnevno, ali drugačije je kad dolaziš iz male zemlje i nitko ne mari za tebe, odnosno nitko u tebi ne vidi priliku za zaraditi veliki novac. To radi razliku u promoviranju, u upravljanju karijerom i svemu ostalom. Ja sam morao naučiti ovaj biznis na teži način, čineći pritom mnoge pogreške. Morao sam organizirati mnoge stvari izvan ringa da bih se mogao natjecati na ovoj razini, a njemu je sve bilo servirano čim je iz amatera prešao u profesionalce. Samo je trebao trenirati i pobjeđivati, a on je to i činio i sada je superzvijezda nakon samo 14 odrađenih borbi.
U nastavku razgovora udarač iz zagrebačkih Sesveta žestoko je opleo po Itauminim modernim trenažnim metodama, multidisciplinarnim metodama i nutricionističkim protokolima, a koji, među ostalim, uključuju i precizne količine vode koje su mu propisane i koje mora popiti.
- Ja ne vjerujem u to, ja vjerujem u "old school". Vjerujem u težak rad i ne se*em previše. Pij vode koliko želiš. Ako sam žedan, ja ću biti, a ako nisam, neću. Kako bi neki tip trebao znati koliko ja trebam piti vode? Tip koji nema nijednu borbi bi mi trebao govoriti: "Ti moraš piti toliku i toliku količinu vode". Koji je to k***c? - rekao je Hrgović pa nastavio:
- Čini mi se da je sav u tim "new school" stvarima. Ja sam drugačiji... Ja sam stara škola pa ćemo vidjeti. Možda griješim, možda me prebije pa i ja na koncu unajmim nutricionista, psihologa, trenera za spavanje i slično.
Na pitanje novinara vjeruje li u izjavu svog menadžera Keitha Connollyja da može nokautirati Itaumu u prvoj rundi, Filip je odgovorio:
- Naravno da vjerujem! Snažan sam, mogu nokautirati konja! On kreće jako, ja sam "slow starter", ali ovu borbu ću i ja krenuti jako i tako ću i trenirati. Želim tučnjavu s njim, neću previše boksati, želim da se potučemo pa da vidimo koliko je zapravo opak.

Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....