Filip Hrgović boravio je proteklih dana u Londonu, a u koji je pristigao povodom press konferencije posvećene njegovoj borbi s Mosesom Itaumom, zakazanoj za 29. kolovoza u O2 Areni. Tijekom svog boravka u engleskoj metropoli, najbolji hrvatski boksač razgovarao je s brojnim uglednim medijima, a neke od njegovih zanimljivih izjava snimili su i mikrofoni i kamere Seconds Outa.
Na novinarsko pitanje o tome hoće li Itauma pristupiti slično kao i Davidu Allenu, kojeg je napao od početnog gonga, "El Animal" je otkrio da se ovog puta od njega mood njega može očekivati još intenzivniji start, a pritom je iznio i jednu duhovitu usporedbu.
- Ne, počet ću još jače. Želim se potući s njim, želim ga testirati i staviti ga pod veliki pritisak. Želim ga umoriti, hrvati s njim i izbaciti ga van iz ringa. Kao onaj hrvač iz Rockyja, Hulk Hogan (Thunderlips, op.a.), želim ga podići i izbaciti ga van iz ringa - rekao je Hrgović simulirajući, s podignutim rukama, scenu iz trećeg dijela kultnog filma "Rocky", pa dodao:
- Želim mu dati pravu borbu i pravi test, a onda ćemo vidjeti što će biti.
Istom je prilikom udarač iz zagrebačkih Sesveta otkrio i da, u slučaju pobjede nad Itaumom i O2 Areni, planira odraditi revanš s Danielom Duboisom.
- Da, to stoji u mom ugovoru. Ako pobijedim, izazvat ću aktualnog WBO prvaka - zaključio je Hrgović.
Dubois je, podsjetimo, Hrgoviću nanio jedini poraz u njegovoj dosadašnjoj profesionalnoj karijeri. Bilo je to početkom lipnja pretprošle godine u Rijadu, kada je udarač iz zagrebačkih Sesveta sjajno otvorio meč i dominirao u uvodnim rundama, da bi na koncu, uslijed golemog energetskog pada i zadobivenih posjekotina, izgubio liječničkim prekidom u osmoj dionici.

Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....