FAIR PLAY

Novak Đoković igrat će u četvrtfinalu ovogodišnjeg izdanja Sony Open Tennisa protiv Britanca Andyja Murrayja. Đoković je pobijedio Španjolca Tommyja Robreda 6-3, 7-5 za 82 minute igre u osmini finala. Strpljivo je Novak Đoković čekao svoje šanse za oduzimanje servisa i realizirao obje koje je imao u meču. Robredo je imao samo jednu jednu u prvom setu koju nije iskoristio.

Srpski tenisač nije samo oduševio publiku svojim tenisom, već i fair-play potezom nakon kojeg je zaradio pljesak cijelog stadiona u Key Biscayneu. U trećem gemu drugog seta pri izjednačenju na servisu Robreda, sudac je poslije forhenda Španjolca krivo uzviknuo aut, a Novak je izbacio lopticu van terena.

Glavni sudac donio je odluku da se poen mora ponoviti, a Robredo je na takvu odluku poludio. Međutim, Đoković mu je odlučio prepustiti poen za što je bio nagrađen ovacijama...

Andy Murray je za samo 73 minute igre svladao Francuza Jo-Wilfrieda Tsongu 6-4, 6-1. Škotski tenisač, koji je nedavno objavio raskid suradnje sa svojim trenerom Ivanom Lendlom, izborio je čak 12 break-lopti u meču, iskoristio ih četiri, dok suparniku nije dopustio niti jednu. Štoviše, izgubio je samo šest poena na servisu.

Murray i Đoković sastat će se prvi puta od prošlogodišnjeg finala Wimbledona koji je dobio Britanac. Đoković ukupno vodi s 11-8 u pobjedama.

Švicarac Roger Federer razbio je Francuza Richarda Gasqueta 6-1, 6-2 za samo 49 minuta igre. Ostvario je 12. pobjedu u 14. ogledau protiv Gasqueta. U četvrtfinalu ga očekuje Japanac Kei Nishikori, koji je bio bolji od prošlogodišnjeg finalista Miamija, Španjolca Davida Ferrera 7-6(7), 2-6, 7-6(9) nakon tri sata i šest minuta borbe. Nishikori je izvukao četiri Ferrerove meč-lopte.

Za razliku od Federera, njegov sunarodnjak Stanislas Wawrinka, pobjednik Australian Opena, oprostio se u osmini finala. Svladao ga je Ukrajinac Aleksandr Dolgopolov 6-4, 3-6, 6-1.