MONTE CARLO

Nadal dobio 300. meč na zemlji, Đoković opet izgubio samo gem, ispao Berdych

afp

Rafael Nadal, najbolji tenisač svijeta i osmerostruki pobjednik ATP Masters 1000 turnira u Monte Carlu, lako je u osmini finala pobijedio Talijana Andreasa Seppija 6-1, 6-3 nakon jednog sata i 13 minuta igre…

Nadal je imao set i 4-1, kada je Seppi uspio spojiti dva gema, ali bio je to samo ''labuđi pjev'' talijanskog tenisača. Španjolac je napravio novi break i lako priveo meč kraju, te je upisao 300. pobjedu karijere na zemljanoj podlozi. Prvu je ostvario prije 12 godina kod kuće na Mallorci.

- Igrao sam bolje nego prvi meč ovdje protiv Gabašvilija. Nakon dugo vremena sam odigrao na dobroj razini. Kod 4-1 u drugom setu sam slabije radio s nogama, ali sam srećom pri rezultatu 4-3 napravio još jedan break – rekao je Nadal.

U četvrtfinalu će prvi igrač svijeta igrati protiv sunarodnjaka Davida Ferrera, koji je sa 6-4, 6-2 pobijedio Bugarina Grigora Dimitrova. Nadal protiv Ferrera vodi s 21-5 u pobjedama.

Kanađanin Milos Raonic tukao je u osmini finala sa 6-4, 6-3 Španjolca Tommyja Robreda, koji nije imao niti jednu break-loptu u meču. U četvrtfinalu ga čeka treći tenisač svijeta, Švicarac Stanislas Wawrinka, kojem je Španjolac Nicolas Almagro predao meč bez borbe zbog bolova u lijevom stopalu.

Švicarac Roger Federer, koji igra s pozivnicom organizatora, za 57 minuta igre je eliminirao Čeha Lukaša Rosola 6-4, 6-1. U prethodnoj rundi je izbacio Rosolovog sunarodnjaka Radeka Štepaneka za 52 minute.

Za polufinale će Federer igrati protiv Francuza Jo-Wilfrieda Tsonge, protiv kojeg ima 10-4 u pobjedama. Tsonga je na dan svog 29. rođendana pobijedio Talijana Fabija Fogninija 5-7, 6-3, 6-0. Nakon što je Fognini osvojio prvi set, u drugom je propustio šest break-lopti u dva različita gema. Tsonga je svoju prvu šansu za break u drugom setu odmah iskoristio, nakon čega se Fognini raspao.

Srbin N ovak Đoković, koji je lani u finalu pobijedio Rafaela Nadala i tako prekinuo Španjolčevu osmogodišnju dominaciju na turniru, dobio je i drugi uzastopni meč na turniru uz samo jedan izgubljeni gem. U prethodnoj je rundi pobijedio Španjolca Alberta Montanesa 6-1, 6-0 za 45 minuta igre, a ovoga puta je protiv još jednog španjolskog tenisača, sretnog gubitnika iz kvalifikacija Pabla Carrena Buste, proveo samo dvije minute duže na igralištu za pobjedu 6-0, 6-1, uz 24 izravna poena i samo 9 neforsiranih pogrešaka.

Na kraju dana dogodilo se i jedno iznenađenje. Španjolac Guillermo Garcia-Lopez, 38. u svjetskom poretku, pobijedio je petog tenisača svijeta, Čeha Tomaša Berdycha 4-6, 6-3, 6-1 nakon dva sata i 6 minuta igre. Garcia-Lopez je imao samo 8 izravnih poena u meču, ali i samo 13 neforsiranih pogrešaka, dok ih je Berdych prikupio čak 49, pa mu nije pomoglo što je zabio 31 winner.

Garcia-Lopez tako je nastavio svoju pobjedničku seriju, nakon što je prošlog tjedna osvojio ATP turnir u Casablanci. U četvrtfinalu ga čeka Đoković.