NEUSPJEŠAN POVRATAK

Mario Ančić izgubio u prvom kolu Heilbronna

Srećko Niketić / Cropix

Kazahstanac Mihail Kukuškin, 128. tenisač ATP ljestvice, pokazao se prejakom preprekom za Marija Ančića u prvom kolu ATP Challengera u njemačkom Heilbronnu. Prvi povratnički singl-meč nakon svibnja prošle godine Ančić je izgubio rezultatom 3-6, 7-6(5), 2-6 nakon sata i 55 minuta igre.

Kukuškin je bio bolji tijekom cijelog tijeka dvoboja. Konstantno je pritiskao 26-godišnjeg Splićanina, oduzevši mu po dva servisa u prvom i trećem setu. Istodobno je hrvatskom tenisaču dopustio samo jednu break-priliku, ali ju je obranio.

Relativno je dobro Mario odigrao samo u drugom setu. Sačuvao svoj servis kroz svih šest servis-gemova ne izgubivši u tie-breaku niti jedan servis-poen. Kukuškinu je mini-break napravio u najboljem trenutku: u 12. poenu gema pri vlastitom 6-5 vodstvu.

Turnir u Heilbronnu Ančić će nastaviti u paru sa sunarodnjakom Lovrom Zovkom. U ponedjeljak su pobijedili u prvom kolu.