HRVATI BEZ PREDSTAVNIKA

Marin Čilić poražen je od Gillesa Simona u jednom od rezultatski najčudnijih mečeva koje je ikada odigrao

Hrvatska više nema predstavnik u pojedinačnom dijelu Australian Opena. Marin Čilić poražen je od Gillesa Simona u jednom od rezultatski najčudnijih mečeva koje je ikada odigrao. Francuz je još u subotu Melbourne Parkom hodao na štakama, da bi u utorak u meču od gotovo pet sati izbacio Daniela Brandsa, a danas na gotovo isti način i Čilića.

Marin je imao sve u svojim rukama, morao dobiti meč u tri seta, ali nije realizirao brojne prilike. Do vodstva 6-4, 5-4 držao je sve pod kontrolom, nije izgubio niti jedan servis i spremao se servirati za 2-0 u setovima. Međutim, kiša je imala drugačije planove...

Kada se vratio na teren, Čilić kao da je ostavio servis u svlačionici. Nije završio set kod 5-4, pa ni kod 6-5, te izgubio tie-break. Ukupno je u drugom setu propustio četiri set-lopte.

Treća će dionica vjerojatno biti zapamćena kao najluđi set turnira. Čilić je odjurio do 5-0, ali Simon se vratio i kod 6-5 servirao za set. I on je tada propustio set-loptu, a tie-break je ovaj put otišao na Čilićev stranu.

I kada se činilo da je vrijeme za završetak posla, Marin je nestao. Do kraja meča dobio je samo tri gema i porazom 4-6, 7-6(3), 6-7(5), 6-1, 6-2 ispao s prvog Grand Slama sezone.