GORKO-SLATKO POSTOLJE

Reuters

Došao je kraj velike pobjedničke serije Petera Prevca. U poljskim Zakopanima slovenski je šampion zauzeo treće mjesto, nakon što je u teškim uvjetima kiksao u drugoj seriji skijaških skokova. Prvo mjesto zauzeo je Austrijanac Stefan Kraft koji je s dva ujednačena skoka (oba puta po 133 metra) osvojio 307. 3 boda, dok je na drugom mjestu njegov sunarodnjak Michael Hayböck koji je najdužim skokom u drugoj seriji (138 metara) preskočio Prevca.

Nakon prve serije vodio je upravo Prevc sa skokom dana (140 metara) koji je bio tek za metar kraći od rekorda skakaonice. No, u drugoj je seriji sletio na prosječnih 125 metara te pao na treće mjesto s 296.7 osvojenih bodova. Time je prekinuti njegov veliki niz od četiri uzastopne pobjede u Svjetskom kupu, plus pobjeda na Svjetskom prvenstvu u skijaškim letovima.

No, Slovenac neće biti previše žalostan, budući da je s novih 60 bodova stigao na 1084 boda u ukupnom poretku te povećao prednost pred Severinom Freundom, koji je pauzirao na ovom natjecanju, na ogromnih 305 bodova.

Sljedeće natjecanje održava se idući vikend u japanskom Sapporu.

1. Stefan Kraft (AUT) 307,3 (133,0/133,0 m)