NEMA IH U KATRU

Rukometna senzacija: Njemačka i Srbija ne idu na SP!

Iznenađenje su pripremili i Poljaci, koji su uspjeli u uzvratu kod Nijemaca sačuvati jedan gol prednosti iz prve utakmice

Češka, Austrija, Poljska i Rusija prve su reprezentacije koje su u drugoj fazi kvalifikacija izborile nastup na Svjetskom prvenstvu koje će se u siječnju 2015. godine održati u Kataru.

Najveće iznenađenje priredila je Češka, koja je nadoknadila -8 iz prve utakmice protiv Srbije. Česi su već do poluvremena stvorili prednost od 10 razlike (18-8), a onda su do kraja istu još malo podebljali. U konačnici su slavili s 33-21 i izborili nastup na SP.

Iznenađenje su pripremili i Poljaci, koji su uspjeli u uzvratu kod Nijemaca sačuvati jedan gol prednosti iz prve utakmice. Njemačka je na poluvremenu vodila 14-10, no Poljaci su na startu drugog ušli u egal utakmicu, a u konačnici su čak i slavili s pogotkom razlike 29-28.

Austrijanci su isto uspjeli preživjeti gostovanje kod Norvežana, na kojem su sačuvali dva pogotka razlike. Izvukli su remi (28-28) zahvaljujući sjajnom prvom poluvremenu u kojem su stvorili prednost od četiri gola.

Najlakši je posao imala Rusija, koja je i u uzvratu razbila Litvu (33-22), te je sa sveukupnih +19 izborila SP.