POBJEDA JUGA

Primorje osiguralo završni turnir, težak poraz Mladosti u Rusiji

Vaterpolisti riječkog Primorja osigurali su završnicu Lige prvaka nakon što su u utakmici 8. kola A skupine na svom bazenu pobijedili grčki Olimpiakos s 10-8 (4-4, 2-2, 2-0, 2-2).

Riječani su u uzbudljivom susretu došli do pobjede nad čvrstim Grcima, a odluka je pala u trećoj četvrtini, koju je Primorje dobilo s 2-0 i ta dva zgoditka prednosti sačuvalo dokraja utakmice. Kod Riječana su po dva zgoditka zabili Denes Varga, Garcia, Muslim i Obradović, a po jedan Daniel Varga i Petrović, dok je goste iz Pireja predvodio Fountolulis s dva zgoditka.

U utakmici 8. kola A skupine LEN Lige prvaka vaterpolisti Juga su pobijedili u Mađarskoj Eger s 10-8 (2-0, 3-3, 2-2, 3-3) i zadržali nadu za plasman na završni turnir.

Jug je teškom mukom slavio kod posljednjeplasirane momčadi skupine, a junaci dvoboja bili su Miho Bošković s četiri, te Pavo Marković s tri zgoditka. Jug je još uvijek u igri za Final 6 završni turnir, no morat će prvo slaviti 9. travnja u Dubrovniku protiv Primorja.

Vaterpolska Liga prvaka, skupina A, 8. kolo:

Eger - Jug 8-10 (0-2, 3-3, 2-2, 3-3)

Primorje Erste bank - Olympiacos 10-8 (4-4, 2-2, 2-0, 2-2)

Redoslijed: 1. Primorje 19, 2. Barceloneta 13 (-1), 3. Jug 13, 4. Pro Recco 10 (-1), 5. Olympiacos 9, 6. Eger 3

U prvoj finalnoj utakmici Eurokupa danas su vaterpolisti ruskog Spartaka u Vogogradu pobijedili zagrebačku Mladost s 11-5 (4-1, 3-1, 1-0, 3-3) i time znatno smanjili izglede za ukupnu pobjedu nakon uzvrata koji se igra 9. travnja u Zagrebu.

Od početka susreta odabranici trenera Vjekoslava Kobešćaka bili u podređenom položaju pa su domaći do poluvremena stvorili prednost od 7-2. Tek u posljednoj četvrtini Zagrepčani su bili ravnopravni u bazenu u kojem su ih Rusi u tri četvrtine potpuno nadigrali, a vratar domaćih Viktor Ivanov bio je nesavladiv za igrače Mladosti.

Strijelci za Mladost bili su Bukić i Lončar po 2, te Kristijan Milaković 1, dok su golove za Spartak dali Haturin 4, Stratan i Andrikov po 2, te Lazarev, Lisunov i Latipov po 1.

Bio je to deseti susret Mladosti i Spartaka u raznim međunarodnim natjecanjima i najteži poraz Mladosti koja je u dodasašnjim susretima zabilježila šest pobjeda.

21. rujan 2024 09:21