LIGA PRVAKA

Gyor lako protiv Lokomotive, potop Podravke u Njemačkoj

Zeljko Hajdinjak / Cropi

Na otvaranju natjecanja u C skupini Lige prvakinja rukometašice Lokomotive su poražene na gostovanju kod mađarskog Gyora 23-32 (13-17).

Lokomotiva se protiv dvostrukih prvakinja Europe držala do sredine prvog poluvremena, no tada su Mađarice ubacile u višu brzinu i do konca prvog dijela imale su plus četiri (17-13). U nastavku susreta Gyor je rutinski odradio posao i ostvario uvjerljivu pobjedu 32-23.

Najefikasnije u mađarskim redovima bile su Brazilka Taleska Amorim sa osam, te Norvežanka Loke sa šest golova, a odlična je na vratima Gyora bila i hrvatska reprezentativka Jelena Grubišić. Kod Lokomotive najefikasnije su bile Lidija Horvat sa četiri, te Aneta Benko i Sanja Rajović sa po tri gola.

U drugom susretu iz ove skupine Viborg je lagano pobijedio Savehof 38-25 uz sjajnu predstavu Sanje Damnjanović koja je zabila 12 golova.

U drugom kolu Lokomotiva će 26. listopada ugostiti Viborg, a u drugom susretu sastaju se Savehof i Gyor

Težak poraz na otvaranju Lige prvaka u skupini B upisala je i Podravka Vegete izgubivši u Nordhausenu od Thuringera 20-33 (11-14). Podravka se još nekako držala u prvom poluvremenu, no u nastavku je uslijedio potop. Podravku su uništile Katrin Engel i Nadja Nadgornaja koje su postigle svaka po devet golova. Svenja Huber i Danick Snelder su dodale po pet pogodaka. Kod Podravke najefikasnije su bile Miranda Tatati sa šest, Ekaterina Nemaškalo sa pet, te Jelena Trifunović sa tri gola.

U susretu drugog kola Podravka će 25. listopada u Koprivnici ugostiti Budućnost.