NORVEŠKA DOMINACIJA

Bjeloruskinja Darja Domračeva osvojila je naslov olimpijske pobjednice u biatlonu u dohvatnoj utrci na 10 kilometara na ZOI u Sočiju, srebrno odličje osvojila je Norvežanka Tora Berger, a brončano Slovenka Teja Gregorin.

Dohvatna utrka biatlonki na stazi Laura u blizini Krasnaje Poljane bila je puna preokreta, tako je do zlata stigla Domračeva iako je krenula sa starta kao deveta iz sprinta s vremenom 29:30.7 minuta pogodivši 19 od 20 zadanih meta. Berger je sa starta krenula kao 10. te je također imala 19 od 20 pogodaka i do cilja je stigla sa 37.6 sekundi zaostatka za Domračevom, dok je Gregorin do bronce stigla iako je u utrku krenula kao tek 15., a pogodila je, kao i Domračeva i Berger, 19 od 20 meta te je za pobjednicom zaostala 42.0 sekunde.

Vrlo blizu medalje ostala je Čehinja Gabriela Soukalova, koja je u utrku krenula kao 29., ali je na kraju zauzela četvrto mjesto sa 5.6 sekundi iza Gregorin.

Osvajačice medalja iz sprinta nisu se proslavile u dohvatnoj utrci, tako je Slovakinja Anastazija Kuzmina pala s prvog na šesto mjesto sa 58.4 sekudne iza Domračeve uz dva promašaja, Ruskinja Olga Viluhina je pala s drugog na sedmo mjesto sa 1:02.2 sekunde zaostatka za pobjednicom iako je imala samo jedan promašaj, dok je Vita Semerenko s trećeg mjesta skliznula na 10. sa 1:09.6 minuta iza Domračeve uz dva promašaja.

REZULTATI:

1. Darja Domračeva (Bje) 29:30.7 (1 promašaj)

8. Karin Oberhofer (Ita) 1:07.1 (1)

9. Ann Kristin Aafedt Flatland (Nor) 1:09.5 (0)

10. Vita Semerenko (Ukr) 1:09.6 (2)

Falla zlatna, Vesna Fabjan osvojila broncu u skijaškom trčanju

Norveška skijašica-trkačica Maiken Caspersen Falla (23) osvojila je zlatnu medalju u sprintu na Zimskim olimpijskim igrama u Sočiju...

Fantastično je odradila Falla naporan dan u Sočiju. Bila je najbrža u kvalifikacija, pa u četvrtfinalu, polufinalu i na kraju i u finalu. Kratku je dionicu u finalu svladala za dvije minute, 35 sekundi i 49 stotinki. Za Fallu je to prva olimpijska medalja u karijeri.

Srebro je pripalo njezinoj sunarodnjakinji Ingvild Flugstad Østberg (23) koja je u završnim centimetrima prestigla Slovenku Vesnu Fabjan (28). Zakasnila je Østberg za pobjednicom 38 stotinki, a od Fabjan je bila brža samo dvije stotinke.

Slovenija je na ovaj način došla do drugog odličja u Sočiju. U nedjelju je, podsjećamo, srebro u skijaškim skokovima osvojio Peter Prevc.