NEUGODAN PROTIVNIK

Izvrsni Čupić izluđivao je tuniške vratare preciznim izvođenjem sedmeraca te završio utakmicu s 8 golova

Hrvatski rukometaši upisali su drugu pobjedu u drugom nastupu na SP-u Dohi. Sa 28-25 nadvisili su vrlo neugodne Tunižane s kojima su u povijesti velikih natjecanja igrali dvaput te su, evo, i treću pobjedu izborili teškom mukom. Ne treba zavaravati to što je bila rezultatski izraženija nego ikad jer su za nju Golužini igrači ozbiljno morali potegnuti. Za podsjećanje, na SP-u na Islandu 1995. pobjeda je izborena nakon dvaju produžetaka i sedmeraca, na OI u Londonu gotovo jednako teško, također u četvrfinalnoj fazi natjecanja.

Kao i na zadnjih nekoliko natjecanja, naši su u turnir startali s dvije uvodne pobjede, a svaki puta kad je bilo tako, na turniru su daleko dogurali.

Uvod u utakmicu bio je opet solidan, momčad našeg Seada Hasanefendića zaradila je samo u sedam minuta čak tri isključenja. U skladu s reputacijom vrlo grube momčadi.

Cijeli taj uvodni period Golužini su igrači, dakle, igrali s igračem više, imali su i tri razlike, no Tunižani su se vrlo brzo vratili na 6-6 u 15. minuti. Ponajprije je to bila zasluga Aminea Bannoura, koji je raznovrsnim repertoarom udaraca bušio Alilovića preko i ispod našeg obrambenom bloka. Kao i u prvoj utakmici koju su mnogi kritizirali, bekovi nam nisu briljirali niti su njihovi udarci izvana za suparničkog vratara bili previše opasni.

Kvaliteta na strani naših igrača ipak je ponovno izašla na vidjelo u sljedećem periodu u kojem je obrana zatvorila prilaze Aliloviću te su dvije kontre i jedan Duvnjakov ulazak opet na semafor vratili tri razlike. Nažalost, ponavljanje tehničkih grešaka, kao i u ogledu s Austrijom, vratilo je utakmicu u egal (11-11 u 24. minuti). Alilović ponovno nije briljirao, a Golužini igrači ni s novim isključenjem suparnika nisu dobili previše. Dapače, s viškom igrača u polju nisu zabili u dva uzastopna napada. S takovom su lošom igrom nakon Čupićevog sedmerca “a la” Horvat, te bombom Duvnjaka i trećim golom Štrleka (iz trećeg pokušaja) do poluvremena su ipak “dovukli” jedan plusa (14-13).

Razvoj utakmice, nažalost, nije Goluži pružao previše mogućnosti za odmaranje ključnih igrača jer se i drugi dio nastavio u istom “tonu”. Alilović je konačno na startu drugog dijela obranio udarac Bannouru koji je u prvom poluvremenu imao šut 7/7. Samo je sedam minuta ponovno trebalo za rezultatsko iskakanje (18-14), no ponovno se dogodilo nešto na čemu Goluža mora poraditi u skoro vrijeme. Isključeni su Slišković i Gojun, a odmah zatim i Karačić te su Tunižani i u trećem navratu na utakmici serijom zamalo anulirali prednost.

Teškim “oranjem i kopanjem” u oba pravca ipak su to spriječili i u zadnjih pet minuta ušli sa sigurnom zalihom koju su do kraja rutinom sačuvali. Nažalost, Kopljar je opet bio ispod nivoa koje može i mora dati, jedva da je uputio udarac na vrata osim na samom kraju utakmice kad je zabio dvaput...

HRVATSKA: Alilović, Ivić; Vori 3, Horvat, Duvnjak 3, Čupić 8 (5), Bičanić 2, Gojun, Štrlek 7, Kopljar 4, Musa 1, Brozović, Stepančić, Karačić, Ninčević, Slišković.

TUNIS: Hamza, Magaiez; Ben Salah 1, Tej 2, Sanai 7, Bannour 9, Boughanmi 3, Toumi, Mganem 2, Gharbi, Chouiref, Jallouz, Hedoui, Wissem Hmam, Hammed 1, Touati

SEDMERCI: Hrvatska 5-5, Tunis -

ISKLJUČENJA: Hrvatska 10 minuta, Tunis 12 minuta

DVORANA: Duhail Handball Sports Hall

GLEDATELJA: 2.500

HRVATSKA - TUNIS 28-25

Kraj utakmice i druga pobjeda Hrvatske na SP-u!

59. minuta - Kopljar zabija za pet razlike dvije minute prije kraja i osigurao pobjedu Hrvatske!

55. minuta - Sjajni Alilović desetom obranom čuva prednost Hrvatske!

54. minuta - Osmi gol Čupića, ovaj put pogodio je sa svoje pozicije na desnom krilu!

52. minuta - Štrlek hvata odbijenu loptu i pogađa za dva razlike Hrvatske! Odmah pogađa iz kontre za tri gola prednosti!

50. minuta - Tunižani opet vraćaju na dva gola zaostatka...

48. minuta - Odlično su hrvatski igrači zaustavili Bannoura koji nam je zabio sedam golova u prvom dijelu, ni jedan u drugom!

46. minuta - Štrlek iz kontre zabija za tri razlike Hrvatske!

44. minuta - Naš najbolji igrač večeras je bez sumnje Čupić koji sedmim golom dovodi Hrvatsku na 20-17!

43. minuta - Loša situacija za Hrvatsku koja ima dva isključena igrača.

42. minuta - Vratari Tunisa su bez rješenja za Čupića koji šestim golom, četvrtim iz sedmerca, dovodi Hrvatsku na 19-16!

40. minuta - Opet zgoditak Tunisa i prednost od četiri gola Hrvatske optopila se na dva...

38. minuta - Čupić je novim golom iz sedmerca pogodio za seriju od 5-0 Hrvatske i vodstvo 18-14!

34. minuta - Štrlek pogađa s krila za nešto sigurnije vodstvo...

32. minuta - Čupić iz sedmerca opet vodi Hrvatsku u vodstvo!

32. minuta - Tunis je izjednačio na početku drugog dijela.

Kraj poluvremena

30. minuta - Ponovno, sedmi puta u utakmici, Bannour probija našeg vratara, Štrlek s krila zabija za vodstvo Hrvatske na poluvremenu.

30. minuta - Vori hvata obranjenu loptui i pogađa za 13-12!

27. minuta - Čupić je iz sedmerca lobao za vodstvo, Bannour opet vraća na egal.

25. minuta - Alilović upisuje već šestu obranu, trenutno nas samo on drži u igri!

23. minuta - Peti gol Bannoura opet dodvodi Tunis na samo minus jedan.

21. minuta - Štrlek realizira kontru za 11-8, Tunis ide na prvi time out!

20. minuta - Duvnjak pod prekršajem zabija za 10-8!

19. minuta - Musa prvim golom vraća Hrvatsku na dva razlike prednosti.

17. minuta - Duvnjak je zabio za novo vodstvo Hrvatske!

15. minuta - Tunižani su se vratili sa tri uzastopna gola, Kopljar vraća Hrvatsku u vodstvo.

11. minuta - Bannour i Vori su pogodili praktički jedan za drugim, ostaje tri razlike za Hrvatsku.

10. minuta - U dvorani je gotovo 200o navijača Tunisa.

8. minuta - Kopljar zabija za 5-2!

7. minuta - Štrlek pogađa u polukontri za dva razlike Kauboja!

6. minuta - Drugi gol Čupića za novo vodstvo Hrvatske!

5. minuta - Prva obrana Alilovića!

3. minuta - Ivan Čupić izjednačuje na dodavanje Kopljara.

2. minuta - Tunis je prvi poveo u utakmici, Bannour je bio strijelac.