JOŠ SAMO POBJEDA

Chicago nadomak prvog NHL finala nakon 18 godina

CHICAGO - MAY 21: Dustin Byfuglien #33 of the Chicago Blackhawks reacts with teammates after scoring the game-winning goal in overtime to defeat the San Jose Sharks 3-2 in Game Three of the Western Conference Finals during the 2010 NHL Stanley Cup Playoffs at the United Center on May 21, 2010 in Chicago, Illinois. Jamie Squire/Getty Images/AFP== FOR NEWSPAPERS, INTERNET, TELCOS & TELEVISION USE ONLY ==
 AFP

Hokejaši Chicago Blackhawksa domaćom su pobjedom protiv San Jose Sharksa u produžetku 3-2 (0-0, 1-1, 1-1, 1-0), poveli s 3-0 u finalu Zapadne konferencije NHL doigravanja.

Nakon dvije gostujuće pobjede, Chicago je slavio i treći put zaredom u doigravanju protiv San Josea, ovoga puta pred više od 22.000 navijača na svom ledu, te stigao nadomak prvog finala Stanley Cupa nakon 1992. godine.

Najveći junak domaće pobjede bio je Dustin Byfuglien, strijelac pogotka nakon 12 minuta i 24 sekunde igre u produžetku za konačnih 3-2. Bio je to njegov sedmi gol u doigravanju ove sezone.

Patrick Marleau bio je dvostruki strijelac za San Jose. Prvi gol zabio je u 4. minuti druge trećine s igračem više za vodstvo Sharksa 1-0. Ubrzo nakon toga je Chicago izjednačio pogotkom Patricka Sharpa s igračem više. U 54. minuti dvoboja je Dave Bolland doveo domaćine u vodstvo, koje je anulirao Marleau u 56. minuti svojim četvrtim golom u zadnje dvije utakmice. On je bio i jedini strijelac za svoju momčad u ta dva dvoboja.

Ukupno je to bio sedmi ovosezonski dvoboj ovih momčadi i šesta pobjeda Chicaga. San Jose je na svom ledu izgubio sve četiri utakmice, računajući, jasno, i dvije u doigravanju, a pitanje je hoće li dobiti novu priliku ugostiti Blackhawkse. Naime, Chicago bi eventualnom pobjedom u nedjelju osigurao plasman u finale Stanley Cupa.