SENZACIJA SVIH SENZACIJA

BiH po prvi put u povijesti ide na SP u rukometu!

Završene su europske kvalifikacije za SP u Kataru. Poznato je svih 13 europskih sudionika na SP u siječnju dogodine. Ždrijeb skupina će biti 20. srpnja u Dohi.

Nakon ispadanja Njemačke i Srbije, ispali su i Mađari, što je nakon silnih ulaganja posljednjih godina totalni krah za mađarski rukomet na muškoj reprezentativnoj sceni. U Velenju su imali +3 iz prvog susreta, dobili nakon poluvremena još +3, ali ni tih +6 im nije bilo dovoljno da se spase u nastavku. Točnije, raspali su se u posljednjih 15 minuta. U 42. Slovejija je prvi puta ulovila egal na 20:20, nakon toga je Mađarska samo tonula, a slovenski junak bio je nekdašnji vratar zagrebaša Gorazd Škof. Na kraju se spustio roletu i Mađari su završili na -6, pa se Slovenija vratila na veliku scenu nakon neodlaska na EP u Dansku. To je i OK, jer na prošlom SP Slovenci su bili polufinalisti.

A senzacija svih senzacija je BiH. Izbacili su Island, ni manje ni više. Nakon +1 u Skederiji u Sarajevu, na Islandu su imali +5 u poluvremenu, trgali se do kraja, čak i kada je Island uspio vratiti prednost. Dejanović je penal, u igri gol za gol zabijali su čakić, Vražalić, a ključni gol za 29:28 zabio je Ivan Karačić i prvi puta odveo BiH na veliku scenu.

U Katar idu i Bjelorusi i Šveđani – očekivano. Bjelorusije je eliminitrala Crnu Goru. Lako je sredila -1 iz prvog susreta. U Minsku na poluvremenu 16:9, ostalo je bilo samo odrađivanje posla za dovoljnih +6. Slična priča i u Švedskoj koja je također imala -1 iz Rumunsjke. Na poluvremenu 15:7, ostalo mirno do kraja za konačnih +7.

I zaključno, Makedonija koju vodi Ivica Obrvan prošla je na SP. Nakon +2 u Grčkoj superuvjerljiva pobjeda protiv velikog 'političkog' rivala u Skoplju, pred prenunom i 'nabrijanom' dvoranom Boris Trajkovski.